به گزارش پایگاه خبری ربیع،تیم‌های بازی‌سازی SYBO و Kiloo Games امروز اعلام کردند که عنوان معروف Subway Surfers به تازگی به رکورد ۱ میلیارد دانلود در Goggle Play Store رسیده و اولین بازی موبایلی محسوب می‌شود که این عدد فوق‌العاده را بدست آورده است.

بازی Subway Surfers تقریباً شش سال پیش به گوشی‌های موبایل راه پیدا کرد، اما تیم‌های سازنده‌ی این عنوان هیچوقت دست از پشتیبانی از بازی و ارائه‌ی محتوای جدید برای آن به صورت بروزرسانی‌های ماهانه برنداشتند. بنابر اطلاعات سازندگان این عنوان پردانلود‌ترین بازی سال ۲۰۱۷ بوده‌است.

عدد ۱ میلیارد دانلود به تعداد کاربران منحصر به فردی اطلاق می‌شود که برای اولین بار این بازی را بر روی دستگاه خود نصب کرده‌اند. به عبارت دیگر اگر شخصی این بازی را بر روی دو دستگاه مختلف اما با اکانت گوگل یکسان نصب کرده‌باشد این مورد همچنان به عنوان یک دانلود در آمار محسوب می‌شود. بنابراین با احتساب این موضوع و دانلود‌های بازی از منابعی به جز فروشگاه گوگل و برای گوشی‌های آیفون باید گفت رقم واقعی تعداد بازی کنندگان این عنوان بسیار بیشتر از ۱ میلیارد است.

سال پیش این بازی رکورد دانلود سالانه‌ی خود را با تعداد ۴۰۰ میلیون دانلود بر روی دستگاه‌های اندرویدی و اپل شکسته بود. به نظر می‌رسد داستان به همینجا ختم نشده و مدیرعامل SYBO Games خبر از سورپرایز‌هایی در آینده برای طرفداران این بازی داده است.

در این بازی تا کنون ۷۹ محل و شهر مختلف شاهد تعقیب و گریز کودک بازی‌گوش و پلیس شیطان‌صفت بوده‌اند. محبوب‌ترین محل‌های معرفی شده در این بازی در سال گذشته شهرهای پرو، سن پترزبورگ و قاهره هستند.