به گزارش پایگاه خبری ربیع، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی شفیع‌زاده با اشاره مطالبه رهبر معظم انقلاب مبنی بر اهتمام مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی برای فعالیت‌ موثر و بهینه در فضای مجازی اظهار کرد: در راستای تحقق مطالبات ایشان و با توجه به شرایط کنونی ناشی از شیوع کرونا، اداره کل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امورخیریه در دومین سال متوالی طی ماه مبارک رمضان نسبت به سامان‌دهی فعالیت مبلغین در فضای مجازی اقدام کرده است.
وی افزود: این مبلغین در حدود هزار پایگاه مجازی مربوط به امامزادگان و بقاع متبرکه در حال فعالیت تبلیغی به منظور تبدیل این اماکن متبرکه به قطب فرهنگی هستند.
مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در همین راستا یکی دیگر از اقدامات اداره کل اعزام مبلغ تشکیل کارگروه‌های پشتیبانی محتوایی تبلیغ مجازی است گفت: این کار در قالب کانال شمیم افق (شبکه مجازی یاوران مراکز افق) فعالیت خود را آغاز کرده و محتوای تولیدی خود را به منظور نشر در شبکه‌های مختلف اجتماعی تولید و بارگزاری می‌کند.
وی ادامه داد: در این فصل از تبلیغ، ۹ کارگروه با محوریت قرآن، عترت، وقف و امامزادگان، کودک و نوجوان، مشاوره، سبک زندگی، نماز، انقلاب و احکام فعال هستند و روزانه حدود ۱۵۰ مطلب تولیدی خود را در چهار قالب متن، عکس، فیلم و صوت در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند.
شفیع زاده تصریح کرد: مخاطبان کانال پشتیبانی شمیم افق که در چند پیام‌رسان شاخص فعالیت کند، مبلغین تبلیغ مجازی، فعالان مراکز افق و مدیران کانال‌های امامزادگان و بقاع متبرکه هستند.
مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ۶۶۵ نفر از مبلغان متخصص اوقاف در این طرح شرکت دارند گفت: این مبلغان در قالب طرح ضیافت الهی رمضان ۱۴۰۰، به تولید و توزیع محتوای متناسب در فضای مجازی مشغول هستند.