به گزارش پایگاه خبری ربیع،   مشترکان بخش خانگی که الگوی مصرف را رعایت کرده و نسبت به سال قبل کاهش مصرف برق داشته باشند به ازای هر کیلووات ساعت کاهش تا مبلغ ۵۰۰ تومان پاداش همکاری مدیریت مصرف دریافت خواهند کرد. مبلغ پاداش در هر صورت حساب برق درج و از بهای برق مصرفی کم می‌شود.

به گفته مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان در ارتباط با تشریح دقیق پاداش ۵ برابری صرفه‌جویی مصرف برق گفت: اگر مشترکی سال گذشته ۳۰۰ کیلووات مصرف می‌کرده و هم‌اکنون با کاهش ۵۰ کیلوواتی به عدد ۲۵۰ کیلووات برسد به ازای هر کیلووات ساعت صرفه‌جویی ۵۰۰ تومان پاداش گرفته که معادل ۲۵ هزار تومان می‌شود.

مرسل صالحی، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کیمیای وطن ادامه داد: هزینه قبض این مشترک برای مصرف ۲۵۰ کیلووات نیز ۲۵ هزار تومان است که معنای رایگان شدن قبض را می‌دهد. حال اگر این مشترک به جای ۲۵۰ کیلووات ۲۰۰ کیلووات مصرف کنند ۳۰ هزار تومان پاداش خواهد گرفت و در قالب بستانکاری یا به صورت نقدی می‌تواند پاداش خود را دریافت کند.

برای۹۶۰ مشترک خانگی در اصفهان ۴ میلیارد تومان پاداش در دو ماه تابستان اعمال شد

وی با اشاره به اینکه در دوماه گذشته (خرداد و تیر)در شهر اصفهان ۴۰ درصد مشترکین از تخفیف طرح ۱=۵ برخوردارشدند افزود:تعداد ۹۶۰ مشترک خانگی در این طرح حتی اگر یک روز صرفه جویی برق داشتند ازپاداش طرح برخوردار شدند.

صالحی با اشاره به اینکه امیدواریم بحث مدیریت مصرف در بین مشترکان خانگی تا پایان شهریورانجام شود افزود: البته پیش بینی می کنیم با خنگی هوا در ماه های آتی میزان مصرف مشترکین نیز کاهش یابد .

این کارشناس در امور برق ادامه داد: در قبوض مشترکین اصفهانی در طی دو ماه گذشته که ازتابستان سپری شده است تاکنون ۴ میلیار د تومان پاداش و تخفیف اعمال شده است و ما امیدواریم درایام محرم و برگزاری مراسم های عزاداری مردم ، اصناف و مشاغل مختلف نسبت به صرفه جویی در مصرف برق اهتمام جدی داشته باشند.

طرح ۱=۵ جایگزین برق امید شد

وی با اشاره به اتمام طرح برق امید گفت: اجرای برق امید فقط دربرای  مشترکینی که تحت پوشش نهاد های حمایتی کمیته امدادو بهزیستی هستند اعمال خواهد شد .

صالحی  افزود:اگر یک مشترک در تابستان سال گذشته در مناطق عادی مصرف طبیعی ۳۰۰ کیلووات ساعتی داشته هم اکنون به ازای هر کیلووات ساعت صرفه‌جویی در ۲ منبع هزینه انرژی خود را کاهش می‌دهد و با گذر از میزان صرفه‌جویی ۵۰کیلووات ساعتی از صنعت برق طلب‌کار خواهد شد.

برای هرکیلووات ساعت صرفه جویی در مصرف برق ۵۰۰ تومان پاداش

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان افزود:از سوی دیگر با کاهش هر کیلووات ساعت صرفه‌جویی با توجه به اینکه میزان ۳۰۰ کیلووات ساعت به عنوان عدد اوج بار مشخص شده است، ۵۰۰ تومان به عنوان پاداش صرفه‌جویی دریافت خواهد شد.

وی بیان داشت:این میزان کاهش هزینه در صورتیکه مشترک مذکور ۲۰۰ کیلووات ساعت صرفه‌جویی کرده و میزان استفاده خود از برق را با راهکارهای توصیه شده به ۱۰۰ کیلووات ساعت برساند به بیش از ۱۳۳ هزار تومان در ۳ ماه خواهد رسید.به معنای دیگر مشترکان با حداکثر صرفه‌جویی ۲۰۰ کیلووات ساعاتی در ۴ ماه اجرای این قانون  زمینه کسب سود ۵۳۲ هزار تومانی را خواهد داشت.

 جزئیات مصرف برق خود را از برق من مطلع شوید

صالحی افزود: پاداش‌های صرفه‌جویی شده از ابتدای خرداد ماه سال ۱۴۰۱ بر قبوض مشترکان لحاظ شده و اگر مشترکی علاوه بر پوشش کامل هزینه برق خود مبلغی را از صنعت برق بستانکار شود، می‌تواند از طریق نرم‌افزار برق ایران (برق من) نسبت به دریافت پاداش ویژه خود اقدام کند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان تصریح کرد:مشترکان صنعت برق می‌توانند، با مراجعه به نرم افزار برق ایران (برق من) نسبت به وارد کردن شناسه قبض خود و دریافت آخرین اطلاعات و جزئیات مصرف کسب اطلاع کرده و با استفاده از راهکارهای ساده صرفه‌جویی از طرح تشویقی ویژه وزارت نیرو در ۲ ماه پیش رو مطلع شوند.

زهرا نصیری