به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از شهرستان گنبدکاووس، محمد احمدی ظهر امروز در نشست شورای مدیران حوزه آی‌سی‌تی استان در فرمانداری گنبدکاووس اظهار کرد: سه سایت اینترنت پرسرعت در روستاهای شهرستان گنبدکاووس هر یک با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و مجموعا ۶۰ میلیارد ریال راه‌اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه ۳۷۰ دفتر آی‌سی‌تی در استان وجود دارد که از این تعداد ۴۲۳ دفتر فعال است، افزود: هیچ یک از این دفاتر روستایی پروانه و مجوز ندارند و خدمات پایه اولیه ارائه می‌دهند.

* حدود ۱۰۰ خدمت در دفاتر آی‌سی‌تی  روستایی به مردم ارائه می‌شود
مدیرکل فناوری و اطلاعات گلستان تصریح کرد: برنامه امسال ما این است تا این دفاتر پروانه و مجوز لازم را دریافت کنند و یکی از برنامه‌های ششم دولت نیز ساماندهی سالانه ۲ هزار دفتر آی‌سی‌تی در کشور است.
وی با اشاره به ۷۴ دفتر آی‌سی‌تی روستایی در گنبدکاووس خاطرنشان کرد: اگر این دفاتر پروانه و مجوز خود را دریافت کنند تعداد خدمات ارائه‌دهنده به مردم از حدود ۳۰ خدمت به حدود ۱۰۰ خدمت در حوزه‌های مختلف ارتقا پیدا می‌کند.
احمدی گفت: همچنین این دفاتر از تسهیلات بانکی، معافیت بیمه و معافیت مالیات به عنوان مشوق برخودار می‌شوند.
وی از اجرای پنج طرح فناوری و اطلاعات در استان گلستان در سال گذشته خبر داد و افزود: در سال گذشته از محل تسهیلات روستایی ۶ طرح در حوزه ارتباطات و فناوری و اطلاعات مورد تصویب قرار گرفت که پنج طرح آن با اعتبار ۲ هزار و ۳۹۰ میلیون ریال و اشتغالزایی پنج نفر محقق شد.

* امسال ۲۱ روستا گنبدکاووس از پوشش اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند
مدیر کل فناوری اطلاعات گلستان ادامه داد: توسعه فناوری اطلاعات در روستاها مورد توجه ما است و در این حوزه در دو فاز خدماتی ارائه می‌شود که در فاز نخست ۱۳۴ روستا از پوشش اینترنت پرسرعت در سال گذشته و امسال ۲۱ روستا گنبدکاووس از این خدمت برخوردار می‌شوند.
وی با اشاره به اجرای طرح «نوآفرین» در استان گلستان گفت: در این طرح شرکت‌های دانش‌بنیان و نوپا در حوزه کسب و کارهای آی‌تی و آی‌سی‌تی و یا حتی افراد حقیقی که توانایی ایجاد چنین کسب و کارهایی دارند از آموزش‌های لازم برخودار شده تا بتوانند در این مسیر اشتغال پایدار ایجاد کنند.

انتهای پیام/۸۳۰۰۲