IMG12291460

۱۳۹۴/۹/۲۷

آملی لاریجانی در بابل:
گوش‌هایی که باید شبیخون فرهنگی را می‌شنیدند نشنیدند

رئیس قوه قضائیه گفت: امروز مهمترین نفوذ، نفوذ فرهنگی است که گاهی به شبیخون فرهنگی نیز شباهت پیدا می کند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از ساری، آیت الله صادق آملی لاریجانی شب گذشته در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در بابل، با بیان اینکه ایران اسلامی امروز از موقعیت مهمی در منطقه و جهان برخوردار است، بیان کرد: این اقتدار به معنای اقتدار نظامی و داشتن منابع نفتی نیست، بلکه به خاطر ساختارهای سیاسی و دینی حاکم بر نظام اسلامی است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی امروز با وجود همه دشمنی های دشمن در طول ۳۷ سال و انجام همه اقدامات برای ضربه زدن به این نظام از جمله تحریم های بی سابقه و تحمیل جنگ بر این کشور، ایستاده است و راه تعالی خود را می پیماید.

رئیس قوه قضائیه، در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امروز بحث نفوذ بسیاری جدی می باشد و به همین دلیل به دغدغه مقام معظم رهبری تبدیل شده است، تصریح کرد: نفوذ در میان همه اقشار از جمله روحانیون، دانشجویان، فرهنگیان و اقتصاد و دیگر مجراها اتفاق می افتد و از این رو باید به مسئله نفوذ توجه خاصی داشت.

آیت الله لاریجانی آملی با بیان اینکه، امروز مهمترین نفوذ، نفوذ فرهنگی است که گاهی به شبیخون فرهنگی نیز شباهت پیدا می کند، تاکید کرد: متاسفانه گوش هایی که باید شبیخون فرهنگی را می شنید، نشنیدند و ما امروز در حوزه فرهنگ دچار مشکلات بسیاری هستیم.

وی افزود: امروز نفوذ فرهنگی مستقیم نیست و از شیوه های مختلف برای القای آن استفاده می شود و با ظرافت تمام از طریق رسانه ها، فیلم ها و فیلمنامه ها و یا رمان ها برای نفوذ بهره گیری می شود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه امروز محور وحدت و تعالی کشور ولایت فقیه است، خاطرنشان کرد: معیار برای ما عزت است و ما عزت این کشور را در ولایت فقیه می بینیم.

وی ادامه داد: اگر عزت اسلام و مسلمین را می خواهیم راه آن بازگشت به خویشتن و تمسک به قرآن، ائمه اطهار(ع) و ولی فقیه در زمان غیبت است.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع حیات طیبه در جامعه گفت: نگاه نظام جمهوری اسلامی به زندگی انسان یک نگاه خاص است که در آن به ارزشهای الهی توجه خاص شده است.

رئیس دستگاه قضا، تصریح کرد: در نگاه قرآنی همه قدرتها به خداوند بر می گردد و همه اشیاء به سوی او می روند و یکی از آثار توحیدی این است که از کسی نباید هراسید و این نگاه با نگاه غربی ها بسیار تفاوت دارد.

وی در ادامه سخنانش به تفاوت میان حیات طیبه و حیات در غرب پرداخت و تاکید کرد: حیات طیبه با حیات غربی ها نسبیت ندارد چون تفکر فرد گرایی لیبرالی، نسبی بودن ارزش ها و عقلانیت ابزار مولفه های مدرنیته است که نگاه قرآنی همه این مولفه ها را به چالش می کشد.

آیت الله لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر تلاش برای ایجاد اشتغال در کشور افزود: همه باید کمک کنند تا مسئله تولید، اشتغال و مشکلات کشور رفع شود و با وجود به سرانجام رسیدن برجام، امیدواریم غربی ها خلاف تعهدات خود عمل نکنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه همه توانمندان و سرمایه گذاران باید برای اشتغال و رونق اقتصادی به دولت کمک کنند، تصریح کرد: قوه قضائیه نیز در زمینه رونق اشتغال، امنیت اقتصادی و کوتاه کردن دست دلالان به قوه مجریه کمک می کند.