مدیرعامل شرکت گازاستان اصفهان ازافزایش ۶۶ درصدی مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری این استان درفصل پاییز امسال خبرداد.

به گزارش کیمیای وطن از اصفهان؛ سعید مومنی گفت : در شش ماه نخست امسال در بخش خانگی و تجاری حدود یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف شد که در فصل پاییز(سه ماه سوم) این رقم به بیش از یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون رسید.
وی با اشاره به جایگزینی گاز طبیعی با سوخت های فسیلی در صنایع عمده استان با هدف کاهش آلاینده های زیست محیطی بیان کرد: بدلیل شدت برودت هوا، مصرف گاز توسط مشترکان در ۹ ماه نخست امسال ۱۴ میلیارد و ۴۳۳ میلیون مترمکعب بود.
مومنی تصریح کرد: این میزان مصرف در بخش های مختلف از جمله صنعتی، تجاری، نیروگاهی، خانگی و سایر بخش ها حاصل شده است که در این میان، صنایع و نیروگاه های استان بیشترین سهم مصرف را به خود اختصاص داده اند.
وی با اشاره به ظرفیت بالای استان در بخش توسعه زیرساخت های صنعتی گفت: بی شک با افزایش گازرسانی در این بخش، بستر مناسبی برای پیشرفت و توسعه استان و نیز ایجاد اشتغال هرچه بیشتر نیروهای جوان مهیا می شود.
مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان اظهار کرد: در ۹ ماه نخست امسال، صنایع استان حدود پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون و نیروگاه ها حدود پنج میلیارد و ۵۶۰ میلیون مترمکعب گاز مصرف کردند که این رقم معادل ۸۲ درصد از گاز مصرفی استان در بازه زمانی یاد شده است.