یوسف عظیمیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری ربیع، اظهار داشت: بیایید به بهانه هفت مهر توجه بیشتری به ارزش آتش‌نشان‌ها داشته باشیم و اجازه ندهیم آنها با امکانات کم به حوادث اعزام شوند.
وی افزود: به موجب افزایش آگاهی شهروندان و تریج فرهنگ ایمنی و پیشگیری، آتش نشانی زواره اقدام به برگزاری موضوعات آموزشی کرده که در این رابطه دبیرستانهای دخترانه و پسرانه زواره تعداد ۱۵۰ نفر، مهد کودک و دبستان و پیش دبستانی دخترانه و پسرانه ۲۱۲ نفر، ادارات، شرکتها، کارخانجات شهرستان و مساجد۲۸۳ نفر، کسبه و متقاضیان پروانه کسب ۱۱۰ نفر را در یکسال گذشته جمعا ۷۵۵ نفر آموزش داده است.
مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زواره گفت: آتش نشانی شهر زواره در یکسال گذشته با تمام امکانات موجود سعی کرده بهترین عملکرد را از خود به جای بگذارد که در این زمینه در یکسال گذشته توانسته در خصوص تعداد نجات یافتگان مصدوم ۴ نفر و در خصوص نجات یافتگان سالم ۷ نفر را از دل حادثه نجات دهد که در این خصوص فوتی نداشته است.
وی ابراز داشت: آتش نشانی زواره همچنین در یکسال گذشته بیش از ۹۵ مورد حریق را در منازل مسکونی، دامداری و مرغداری، کشاورزی و باغات، جنگل، ضایعات، خودرو و موتور سیکلت، فضای سبز، کارخانه، مغازه و انبار را اطفاء کند که در این زمینه آمار خوبی را از خود به ثبت رسانده است.
عظیمیان بیان کرد: این آتش نشانی با ۵۳ مورد حادثه روبرو بوده که می توان به گرفتن مار در منازل، برش انگشتر، تصادف و واژگونی خودرو، ورود حیوانات به منزل مسکونی، حادثه برق، سقوط از ارتفاع و حوادث دیگر را اشاره کرد.
مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زواره تاکید کرد: آتش نشانی زواره برای بازدارندگی از حوادث بیش از ۷۰ مرحله بازدید از اماکن عمومی در ایام نوروز، محرم و تاسیسات و موارد با پتانسل بالای خطر در سطح شهر زواره را داشته است و بیش از ۷۰۰ مورد هم تهیه و پخش بروشورهای ایمنی را در ایام مختلف بین مردم توزیع کرده است.
وی تصریح کرد: اجرای چهار مرحله مانور به مناسبتهای مختلف، حضور و استقرار به مناسبتهای مختلف در سطح شهر ۲۰ مرحله، پیگیری موارد ایمن سازی در سطح شهر۴۴ مورد و به موجب ضد عفونی در خصوص پیشگیری از کرونا ۳۰ مرحله اقدام به انجام ماموریت کرده است.