مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان گفت: ویژه‌برنامه “شب‌های فرهنگ و هنر شاد اصفهان” با انجام مراسم خاص و با هدف افزایش نشاط فرهنگی و هنری در این شهر، در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ربیع  از اصفهانو به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان حجت‌الاسلام و المسلمین  حبیب‌رضا ارزانی با اشاره به اهمیت افزایش برنامه‌های فرهنگی و هنری برای افزایش نشاط فرهنگی در استان اصفهان گفت: یکی از دغدغه‌های ذهنی من این است که شب‌های اصفهان حالت سکوت و آرامش مطلقی دارد و این موضوع با توجه به استفاده مردم از تلویزیون، فضاهای مجازی و سایبری بسیار قابل توجه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به رشد استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در استان‌های مختلف تصریح کرد: متأسفانه استفاده از کاربران اینترنتی و شبکه‌های تلویزیونی اصفهان بسیار بالا است و ما لازم است شادی و نشاط شهر را با حضور مردم در اجتماع و فعالیت‌های صورت گرفته در عرصه‌های اجتماعی عملی کنیم.

وی ادامه داد: بخشی از آن در قالب برنامه‌های سنتی و بخشی با حضور در مراکز اجتماع صورت می‌گیرد که در این حوزه، نیازمند اجرای برنامه‌ریزی‌های مناسبی هستیم.

ارزانی افزود: مردم ما باید بتوانند از فرصت شب‌های نصف‌جهان استفاده کرده و در مراکز مختلف دینی، مذهبی، سینماها، تئاترها و فضاهای شادی که می‌تواند آنها را به شادی دعوت کند، حضور ویژه داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با اشاره به برنامه‌های سابق برگزار شده در این شهر افزود: در پیشینه اصفهان و به گفته گردشگران این شهر، شب‌ها در میدان حضرت امام(ره) برنامه‌های بسیاری از سوی گروه‌های نمایشی مختلف، نقال‌ها، پرده‌خوان‌ها و دیگر هنرمندان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جوانان بسیار زیادی در این شهر زندگی می‌کنند و شهر اصفهان لازم است حیات ویژه‌ای داشته باشد، اظهار داشت:  تلاش می‌کنیم که در زمینه توجه به این فرهنگ اقدام جدی صورت دهیم و در سوی دیگر، از مجموعه‌های مختلف استفاده کنیم بنابراین ویژه‌برنامه “شب‌های فرهنگی و هنری شاد اصفهان” با انجام مراسم خاص حوزه هنر در مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است که تا اواخر بهمن و به مناسبت دهه فجر این اتفاق مبارک صورت گیرد و همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی این اتفاق به صورت ویژه اجرایی شود.