به گزارش پایگاه خبری ربیع، فضل‌الله کفیل ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه فرماندار اصفهان اظهار داشت: در سوره عصر آمده انسان تنها در صورتی که عمر خود را سرمایه گذاری کرده و به ایمان و عمل صالح تبدیل کند از خسارت در امان است، در غیر این صورت خسارتی سنگین داشته است.

وی افزود: از بهترین اعمال صالح پس از واجبات شخصی خدمت به مردم است، در حوزه‌های دینی ما خدمت به مردم بسیار تاکید شده و عمل صالحی بزرگ است که می‌تواند برای آخرت سرمایه‌گذاری سنگینی باشد، نظام مقدس جمهوری اسلامی که به برکت مجاهدت امام راحل و شهدا به ثمر رسید زمینه خدمت مضاعف را فراهم کرد.

فرماندار سابق اصفهان خاطرنشان کرد: از این بابت خداوند را سپاسگزاریم که زمینه خدمت به مردم را برای ما فراهم کرد، از ۱۷ سالگی که توفیق حضور در کردستان را پیدا کردم همچنان در خدمت مردم بوده‌ام، دومین تشکر از مدیرانی است که این زمینه را فراهم کردند تا ۶ سال در خدمت مردم باشیم و در ادامه نیز به عنوان عنصر کوچکی از این جامعه در خدمت مردم می‌مانیم.

کفیل با اشاره به سرفصل‌های اقدامات خود در ۷۰ ماه گذشته بیان کرد: اصفهان با توجه به ظرفیت و جمعیتی که دارد نقش بسیار تاثیر‌گذاری در کشور دارد، روز نخستی که در ۱۲ اردبیهشت ۹۰ در اصفهان معرفی شدم در نخستین اقدام وضعیت اصفهان را رصد کردم و ۱۸۰ روستای اصفهان را در برنامه‌ای حضور پیدا کردیم.

وی گفت: حاشیه اصفهان را هر روز صبح بازدید کردیم، امروز و پس از ۶ سال پس از حضور مجدد در آن روستاها و شهرها شاهد تغییر قابل مشاهده در آن هستیم که از این جهت باید قدردان نظام جمهوری اسلامی باشیم، موفقیت یک دولت در خدمت به مردم موفقیت نظام دینی است، دوره‌ها سپری می‌شود اما آثار ایجاد امید در مردم و موفقیت‌ها را باید بدون لکنت بیان کنیم.

فرماندار سابق اصفهان اظهار داشت: در اصفهان سازمان فرمانداری را تکمیل کردیم، به‌دنبال تثبیت جایگاه فرمانداری که نماد حاکمیت است بوده‌ و تا حدودی در این موضوع موفقیت بوده‌ایم، از ابتدای ۹۲ تا کنون ۲۰۴۴ پروژه در مقیاس‌های مختلفی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: موضوع آب و کشاورزی در شهرستان اصفهان بسیار قابل توجه بوده به این دلیل که شرق اصفهان به آب و زنده بودن رودخانه وابسته است، در این حوزه ابتدا نهادسازی کردیم و برای ۳۷ هزار دفترچه کشاورزان مدیریتی را از میان خودشان ایجاد کردیم و نهادی شکل یافته را تحت عنوان نظام صنفی به کشاورزان مطرح کردیم.

کفیل خاطرنشان کرد: ما امروز در موضوع کشاورزی نارضایتی نداریم و با همدلی و هماهنگی در این ۳ ساله حدود ۱۲۰ هزار تن گندم تحویل سیلو داده‌ایم که این ناشی از ارتباط بسیار خوب است، رودخانه را ساماندهی کردیم، و خروجی تصفیه خانه اصفهان را به ۱.۴ متر مکعب بر ثانیه رساندیم.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات تبدیل روستای زیار به شهر زیار بود و در ادامه خوراسگان به اصفهان الحاق یافت، موضوع دیگر انتخابات بوده که وظیفه اجرایی فرماندار براساس قانون فقط انتخابات است، در این ۶ سال ۶ انتخابات بزرگ را برگزار کردیم، ۲ انتخابات مجلس، انتخابات شورای شهر دوره چهارم، انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم و انتخابات مجلس خبرگان به همراه مرحله دوم مجلس نهم را داشتیم.

فرماندار سابق اصفهان بیان کرد: در این انتخابات‌ها با دوستان دولت اصلاحات کار کردیم و دست به ترکیب آن نزدیم و یک نیرو هم نیاوردیم و به کارشناسان داخلی فرمانداری اعتماد کردیم و در این ۶ انتخابات به شهادت دوستان از سلایق سیاسی مختلف با آرامش‌ترین انتخابات‌ها را برگزار کردیم و کار حرفه‌ای و به دور از سیاست‌زدگی صورت دادیم.

وی گفت: موضوع امنیت رکن همه کارهاست و امروز به برکت نظام ولایی و به برکت وجود رهبر معظم انقلاب، وجود نیروهای نظامی و انتظامی و حضور فعال مردم در صحنه بیشترین امنیت را داریم، اصفهان اگر تب کند کشور دچار لرزش می‌شود و در این مقطع تاریخی ما امنیت همراه با آرامش را در شهر داریم.

تسنیم