​جعفری ​معاون فنی صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون کشور در آیین افتتاح صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: تنظیم اصل و سود تسهیلات و تضمین تعهدات شرکت های تعاونی، در بانک های کشاورزی، ملی، سپه و روانسازی را در قالب تفاهم نامه انجام داده ایم

وی ضمن تشریح راهکارهای گسترش همکاری صندوق با بانک توسعه تعاون به ظرفیت‌های جدید صندوق که در آیین نامه مصوب مجمع ایجاد گردیده اشاره کرد.
جعفری با بیان اینکه این صندوق برای حمایت از شرکت های تعاونی بخصوص در زمینه تامین مالی و تامین وثیقه برای فعالیت شرکت ها تشکیل شده است افزود: در تغییرات ایجاد شده صندوق ضمانت نامه برای دریافت تسهیلات تا سقف ده میلیارد تومان به تعاونی ها ارائه می شود.
معاون فنی صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون کشور ادامه داد: برای حل مشکلات تسهیلات خرد مصوب شده است که صندوق تا سقف ۵۰۰۰ میلیون ریال را تا صد در صد اصل و سود تسهیلات تضمین کند.
جعفری همچنین گفت: در سال گذشته تنها ۳۰ درصد از مجموعه امکانات صندوق را شرکت های تعاونی دریافت کردندو مابقی را بخش خصوصی دریافت کرده اند.
جعفری تصریح کرد: این طرح باعث شفافیت در معاملات می‌شود. متاسفانه در حال حاضر به دلیل عدم شفافیت در معاملات بعضاًدیده شده بنگاه‌های اقتصادی اقدام به ایجاد دفتر دوم کرده یا با صورت‌های مالی قلابی وام می‌گیرند که به اصطلاح به آن‌ها شرکت های کاغذی می‌گویند.
وی تأکید کرد: رتبه بندی شرکت‌های تعاونی،‌ رتبه آن‌ها با خدمات ارایه شده به این شرکت‌ها گره خورده و تضامین متناسب با رتبه آنها صادر می شود.
معاون فنی صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون کشور با اشاره به برتری اصفهان در شاخص های کشوری گفت: با گسترش خدمات به تعاون گران اصفهانی بیش از گذشته خواهد توانست در این حوزه سرآمد باشد.
استقرار نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در اداره کل موجب افزایش رابطه بین تعاونگران و نهادهای ارائه دهنده خدمات به تعاونی ها خواهد شد.
مدیر تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اینکه یک شعبه از صندوق قبلا دراتاق تعاون فعال سازی شده بود افزود: ضرورتی تشخیص داده شده که به منظور بهبود روند فعالیتهای اقتصادی تعاونگران شعبه ای دیگر از آن نیز در اداره کل افتتاح و فعال شود.
علیرضا تیغ ساز ابراز امیدواری کرد: استقرار نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در اداره کل موجب افزایش رابطه بین تعاونگران و نهادهای ارائه دهنده خدمات به تعاونی هاگردد.
در ادامه این جلسه مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان اصفهان نیز با ابراز خرسندی از افتتاح صندوق ضمانت سرمایه گذاری در اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی اصفهان گفت: جایگاه تعاون در شرایط رکود اقتصادی کشور خیلی ضعیفتر از گذشته شده بود که با هم افزایی و همکاری های لازم می توان از ظرفیت های این بخش برای توسعه پایدار اقتصادی استفاده کرد.
نوروزی افزود: در صورتی که قانون اجازه دهد میزان ضمانت تسهیلات افزایش و نرخ سود تسهیلات برای شرکت های تعاونی کاهش یابد.

در این جلسه شهین مشرف جوادی رئیس اداره تشکیل و توسعه تعاونی های اداره کل به عنوان مسئول نمایندگی صندوق ضمانت و سرمایه گذاری تعاون در اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان معرفی شد.​