سیما شریفی

به گزارش ربیع به نقل از روزنامه کیمیای وطن ، مراسم افتتاحیه اردوی فرهنگی تربیتی (( فرمانده دلها )) صبح دیروز در محل گلستان شهدای اصفهان با حضور محمد ادیب رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان و مسئولان آموزش‌وپرورش برگزار شد.

سرگرد ادیب، پیرامون اردوی فرمانده دل ها گفت: این اردو با همکاری سازمان بسیج دانش اموزی و معاونت ابتدایی ادراه کل آموزش و پرورش با شرکت ۱۲ هزار دانش‌آموز در ۲ مرحله در سال گذشته انجام شد،  و در مرحله سوم ۵ هزار دانش آموز مقطع چهارم ابتدایی شرکت کرده‌اند.

اردوی فرهنگی فرمانده دل ها در کتاب فارسی پایه چهارم دبستان  که با موضوع معرفی شهید حاج حسین خرازی فرمانده لشکر امام حسین(ع) تا ۱۹ آبان برگزار می شود.

ادیب هدف از حضور دانش آموزان در این اردو را آشنایی با محتوای درس فرمانده دل ها ، معرفی کرد و افزود حضور دانش آموزان در فضای گلستان شهدا میثاق و عهد با آرمان های شهدا است ، دانش  آموزان در این برنامه نیم روزه با حال و هوای اعزام رزمندگان آشنا شده و از شهدا الگو میگیرند.

وی بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس و اشنایی با برنامه سیر شهدا و معرفی شهدا را هدف بعدی این برنامه معرفی کرد و تشریح کرد : در برنامه ی گنج پنهان دانش آموزان با فضا و نقشه گلستان شهدا آشنا شدند.

در پایان مراسم به دانش آموزان مدال فرمانده دل ها اعطا شد و آن ها در جمعی صمیمی عکس یادگاری گرفته و عهد نامه میثاق با شهدا بر سر مزار شهید حاج حسین خرازی قرائت شد.