جان‌نثاری گفت: بسترسازی ایجاد یک شهرک مصالح ساختمانی می‌تواند از سردرگمی مردم برای تهیه انواع مصالح ساختمانی جلوگیری کند.به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ،  رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به موضوع نیاز ایجاد شهرک مشاغل ساختمانی در اصفهان اظهار کرد: این مسئله از مواردی که در سال‌های اخیر پیشنهاد می‌شده که بتواند در آن مصالح ساختمانی را ارائه کنند و افراد فعال در حوزه ساختمان و ارائه‌کننده خدمات در حوزه ساختمان در این شهرک حضورداشته باشند.

عبدالرسول جان‌نثاری اضافه کرد: مردم برای خرید مصالح ساختمانی موردنیاز خود در زمان حاضر از انواع سنگ فروشی‌ها، کاشی فروشی‌ها، کارهای چوبی، آجرهای نما، مسائل تأسیساتی، حرارتی و برودتی باید به مکان‌های مختلفی مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: ایده‌ای وجود داشته که اگر در یک شهرکی تمام این صنوف در کنار یکدیگر باشند، مردم برای تهیه مصالح ساختمانی موردنیاز خود با سردرگمی کمتری مواجه می‌شوند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر اینکه وضعیت ساخت‌وساز نیز به صورتی است که روزبه‌روز ازنظر کیفی در حال ارتقاء است، ادامه داد: باید زمینه ارتقای محصولاتی که ارائه می‌شود و فضایی که این محصولات در آن ارائه می‌شود، فراهم شود.

جان‌نثاری بابیان اینکه ما به‌اجبار به سمت ساختمان‌هایی می‌رویم که از ساختمان‌های قبل باید از کیفیت بیشتری برخوردار باشند، تأکید کرد: بسترسازی رسیدن به این کیفیت می‌تواند ایجاد یک شهرک مصالح ساختمانی باشد.

وی با اشاره به اینکه در جلسه‌ای از ارگان‌های مختلف دعوت کردیم و در این جلسه جوانب مختلف این موضوع را موردبررسی قراردادیم، افزود: اگر ایجاد این شهرک می‌خواهد کار موفقی باشد باید در قالب مشارکت بخش خصوصی و در قالب حمایت شهرداری در مسائل صدور پروانه و این مسائل باشد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حمایت اتحادیه‌های صنفی به منظور شکل‌گیری این فضا از نظر استانداردهای لازم و ارائه مجوزهای لازم در این زمینه امری لازم و ضروری است.

جان‌نثاری اظهار کرد: سازمان‌هایی مانند سازمان صنعت و معدن، شرکت شهرک‌های صنعتی، سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری و سازمان‌های دیگر باید کمک کنند تا این فضا شکل بگیرد.

وی بابیان اینکه استفاده از تجارت مشابه در دنیا و در کشورهای دیگر باید در این زمینه موردتوجه قرار بگیرد، ادامه داد: ساختمان‌های خدماتی نیز در کنار این شهرک باید دیده شود که شهروندان برای مراجعه به این شهرک با مشکلی مواجه نشوند.

جان‌نثاری با تأکید بر اینکه مسائل ترافیکی در این شهرک باید دیده شود تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود، تصریح کرد: اصفهان ظرفیت‌های بسیار خوبی در زمینه تولید مصالح ساختمانی دارد و قطعاً ضرورت ایجاد این شهرک در اصفهان بیشتر از شهرهای دیگر احساس می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه صنعت تولید سنگ، آجر و فولاد در اصفهان به‌کل کشور سرویس می‌دهد، ادامه داد: در شهر اصفهان با همدلی و همکاری مجموعه‌های مختلف می‌توانیم در زمینه احداث و راه‌اندازی این شهرک اقدام کنیم.