رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شورای شهر اصفهان با تصویب آیین نامه نحوه تخصیص ردیف ۲۰۰ میلیون تومانی حمایت از تیم‌های ورزشی محلات گام بلندی در توسعه ورزش محلات برداشته است.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا، اصغر آذربایجانی اظهار داشت: ورزش از جمله بسترهای بسیار موثر در سلامت و نشاط اجتماعی شهروندان است. ورزش علاوه بر نقش ویژه در سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها در ارتقای سبک زندگی و ترویج رفتارهای سالم و پیشگیری از مفاسد اجتماعی و انحرافات اخلاقی نقش انکارناپذیری دارد.

وی افزود: شورای اسلامی شهر اصفهان در جهت توسعه ورزش ارزان در سبد فرهنگی خانواده‌های عزیز اصفهانی، علاوه بر توسعه زیر ساخت‌های ورزشی از جمله در مناطق کم برخوردار و توجه ویژه به ورزش همگانی در تمامی مناطق شهری و ایجاد ردیف‌های اعتباری ویژه برای توسعه آن و همچنین اجرای برنامه‌های متنوع ورزشی در مراکز ورزشی و فرهنگی و بوستان‌ها و پارک‌ها در شهر و تشکیل سازمان ورزش شهر اصفهان توجه ویژه‌ای به ورزش محلات دارد.
آذربایجانی ادامه داد: ورزش محلات علاوه بر تأثیرات گفته شده، باعث تقویت بن‌مایه‌های هویتی و ارتقای انگیزه‌های روحی و توانمندی‌های جسمی و فنی ورزشکاران محلات شهر خواهد شد.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: حمایت‌های منظم و اثربخش از تیم‌های ورزشی محلات و ایجاد تورنمنت‌های ورزشی بین محلات علاوه بر برقراری ارتباط موثر بین محلات شهر کمک شایانی در شناسایی صحیح و ایجاد زمینه رشد استعدادهای پایه ورزشی شهر را نیز فراهم خواهد نمود.
وی بیان داشت: شورای اسلامی شهر اصفهان در جلسه علنی دهم مهرماه با تصویب آیین نامه نحوه تخصیص ردیف ۲۰۰ میلیون تومانی حمایت و مساعدت از تیم‌های ورزشی محلات با اعطای وسایل ورزشی به منظور تجهیز اماکن و زمین‌های ورزشی محلات، کمک به راه اندازی تیم‌های ورزشی محلات، اهدای لباس ورزشی، پشتیبانی از تیم‌های محلات برای حضور در مسابقات و در اختیار قرار دادن اماکن ورزشی به تیم‌های محلات گام بلندی در توسعه ورزش محلات برداشته است.