همزمان با شروه ماه محرم ،نمایش « نقل معبر سرخ » به کارگردانی مسعود نریمانی به روی صحنه می رود.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا، این نمایش به نویسندگی ناصر کریمی نیک و کارگردانی مسعود نریمانی و تهیه کنندگی محمدکاظم شیران به روی صحنه می رود.
تهیه کننده این نمایش در گفتگو با خبرنگار ایمنا گفت: با توجه به قرارگیری در ایام هفته دفاع مقدس تصمیم بر آن گرفتیم تا مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس را برای جوانان و آینده سازان ایران اسلامی انتقال دهیم. در همین راستا نمایش نقل معبرسرخ به کارگردانی مسعود نریمانی کارگردان پرتلاش اصفهان را بستری مناسب دیدیم تا با به روی صحنه بردن این اثر نمایشی بتوانیم دین خود را به شهدا، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس بجا آوریم و امیدوارم بتوانیم با هماهنگی های انجام شده و همزمان با شب های محرم به صورت رایگان پذیرای خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس باشیم.
محمد کاظم شیران ادامه داد: در این نمایش مکان قصه در یکی از زورخانه های قدیمی شهر در یک محله قدیمی اتفاق می افتد. صاحب این زورخانه پهلوان علی اکبر نام دارد که از مفقودین جنگ تحمیلی و از شهدای غواص است. پهلوان سالهاست دراین مکان روضه علی اکبر را نقل کرده و حال بعد ازگذشت چندین سال از شهادتش و به علت ساخت وسازهایی که صورت می گیرد ساختمان زورخانه برسرگذر اهالی محل قرارگرفته، نامه های زیادی از سوی اهالی محل جهت تخریب آن به شهرداری نوشته می شود، که این مورد اعتراض « آوا » دختر پهلوان علی اکبر قرار می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آرزو رضاکرمی تنها بازیگری است که در این نمایش به ایفای نقش می پردازد. او دختری است به نام «آوا»، دختری بیمار که از دوری پدر بیقراری می کند، هرشب پدر را در خواب می بیند که بازگشته و صدای روضه نقل علی اکبر پدر هنوز از زورخانه به گوش می رسد. «آوا» خود را در زورخانه پدر حبس کرده به امید روزی که او بازگردد، ولی این اتفاق دستخوش جریاناتی می شود.

نمایش «نقل معبر سرخ» از دهم تا بیست و یکم مهر ماه ۱۳۹۵ هرشب ساعت ۱۹:۳۰ در سالن اصلی مجتمع فرهنگی و هنری استاد فرشچیان واقع در پل آذر، ابتدای خیابان توحید به روی صحنه می رود.