زهرا نصیری

به گزارش ربیع به نقل از روزنامه کیمیای وطن ،فرمانده انتظامی استان اصفهان که به مناسبت فرارسیدن هفته ناجا به جمع خبرنگاران آمده بود قاطعانه ازممنوع بودن حضور دوچرخه سواران خانم در فضاهای عمومی خبرداد و گفت: متأسفانه مشاهده شده که در برنامه سه‌شنبه‌های بدون خودرو شهرداری اصفهان بانوان دوچرخه‌سوار هم در خیابان‌ها حضور دارند، به شهرداری تذکرهای لازم داده‌شده است و مأموران ما نیز با این موضوع برخورد می‌کنند، این‌گونه افراد درصورتی‌که تمایل به استفاده از دوچرخه دارند می‌توانند به محل‌های در نظر گرفته‌شده برای این امر مراجعه کنند.

انبارکالای قاچاق زیر ذره‌بین پلیس

سردار سرتیپ دوم پاسدارعبدالرضا آقاخانی، سال ۹۵ را سال طوفانی برای انتظامی استان اصفهان دانست و افزود: در سال ۹۴ و ۹۵، پنج مأموریت را در دستور کار پلیس استان قرار دادیم، در بحث قاچاق کالا و ارز با رشد ۴۰ درصدی کشفیات قاچاق نسبت به سال گذشته روبرو شدیم و امروز با تشکیل شناسنامه برای انبارهای استان هیچ انبار کالای قاچاقی از دید پلیس خارج نیست. وی مقابله با سرقت به‌خصوص در جرائم خشن را از دیگر مأموریت‌های این پلیس در سال ۹۵ بیان کرد و گفت: کنترل سرقت‌های خرد و جرائم با هدف رساندن اموال سرقت شده به دست مردم باعث شد تا در کشور رتبه اول کشفیات را به خود اختصاص دهیم. آقاخانی برخورد با سوداگران مرگ و مواد مخدر را از دیگر مأموریت‌های انتظامی استان برشمرد و افزود: برخورد با توزیع‌کنندگان مواد مخدر را در سه حوزه برخورد با شبکه‌های مواد مخدر در زمان ورود به استان اصفهان، برخورد با کانون‌های جرم و فساد و برخورد با معتادان ولگرد، در دستور کار خود قرار داده‌ایم. این مسئول، ارتقای امنیت اجتماعی را از دیگر برنامه‌های ناجا بیان کرد و توضیح داد: دشمن با همه توان در عرصه ناهنجاری‌های اجتماعی در درون کشور ما طرح‌ریزی داشته است و ما برخورد با مفاسد و شبکه‌های فساد را به‌صورت ویژه پیگیری کرده‌ایم و در تمام شاخصه‌های برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و مفاسد اخلاقی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ درصد افزایش مواجه بوده‌ایم.

پاک‌سازی ۲۰ نقطه جرم و فساد

وی بااشاره به هفته شعارهفته ناجا «همه باهم برای امنیت و آرامش» و آغازاین هفته از ۹ تا ۱۵ مهرماه افزود: امروز تنها سخت‌افزاردرناجا مورد تأکید نیست و به بُعد نرم‌افزاری هم دقت ویژه‌ای می‌شود، ارتقا سطح علمی کارکنان، ارتباط با دانشگاه‌ها، استفاده ازاتاق فکر، برگزاری دوره‌های بصیرت افزایی، تعالی رفتار همکاران و راه‌اندازی قرارگاه جهادی آموزش ازجمله اقدامات برای دستیابی به این مُهم بوده است. وی بابیان اینکه تاکنون پنج نقطه از شهر اصفهان از وجود پاتوق‌های جرم و فساد پاک‌سازی شده است که تا پایان سال این تعداد به ۲۰ نقطه خواهد رسید بیان داشت: جرائم سایبری با ۱۲۵ درصد افزایش روبرو بوده است، که در این زمینه بیش از ۱۱۵ درصد از جرائم را توانسته‌ایم کشف و رصد کنیم. سردارآقاخانی، با اشاره به‌کارگیری بالاترین تجهیزات فنی و تخصصی در پلیس فتای استان، اظهار کرد: در سال جاری بیش از ۷۵ هزار فقره اقدام مجرمانه در فضای سایبر را پایش، کرده‌ایم. وی با اشاره به کشف و ضبط بیش از ۳۳ تن مواد مخدر از هفته ناجا سال گذشته تا امسال گفت: در شش‌ماهه نخست امسال بیش از ۱۹ تن انواع مواد مخدر کشف و با سوداگران مرگ برخورد قاطع شد.