مدیرکل مجلس و استان‌های حوزه هنری از اجرای بزرگ‌ترین پروژه تحول‌ساز حوزه هنری در اصفهان خبر داد و گفت: اجرای طرح شهر هنر اصفهان و اختصاص ساختمان سعدی به هنرمندان اصفهانی انجام می‌شود.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، مجید مصلحی در حاشیه سفر به اصفهان با اشاره به بودجه حوزه هنری اصفهان و برنامه‌های این مرکز هنری اظهار داشت: در سال جاری حدود ۲ میلیارد تومان به حوزه هنری استان اصفهان اختصاص یافت و ۲ میلیارد تومان نیز با خلاقیت مسئولان آن به دست آمد.

وی با بیان اینکه اصفهان دارای بیشترین ظرفیت در حوزه هنری است، افزود: اصفهان در زمینه‌های فکری، علمی و اقتصادی از ظرفیت بالایی برخوردار بوده و در کشور دارای برترین قطب هنری کشور است.

مدیرکل مجلس و استان‌های حوزه هنری با اشاره به وجود ویژگی‌های برجسته اصفهان در طول تاریخ تصریح کرد: بزرگ‌ترین پروژه تحول ساز حوزه هنری در اصفهان اجرا می‌شود که کارهای مطالعاتی آن صورت گرفته شده و با اجرای این طرح شاهد چشم نوازی اصفهان در عرصه فرهنگ و هنر خواهیم بود.

وی از اجرای طرح شهر هنر اصفهان خبر داد و خاطرنشان کرد: طرح شهر هنر اصفهان گام‌های موثری را در حوزه فرهنگ و هنر ایران بر می‌دارد و سیدین نیا رئیس سابق حوزه هنری اصفهان در اجرا و مدیریت این طرح حضور فعالی داشته است.

مصلحی بیان کرد: دستیابی به جایگاه‌های بالایی در حوزه هنری هدف این طرح بوده که حمایت از فرهنگ و هنر، تبدیل به برندهای هتری شاخص، کانون رویدادهای فرهنگ و هنر، مبدل شدن به قطب گردشگری، احیای آیین‌ها و سنت‌ها و سایر مزایا و پیشرفت‌ها را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: هم‌چنین ساختمان سعدی در اصفهان به عنوان پاتوقی برای هنرمندان قرار می‌گیرد تا مکانی بریا جمع هنرمندان اصفهانی وجود داشته باشند و از آن برای فعالیتهای هنری استفاده شود.