مدیر آموزش سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان از برگزاری دوره آموزشی ۴ روزه “آتش نشان داوطلب” در تاریخ ۱۵ تا ۱۸ شهریورماه در ایستگاه شماره ۷ آتش نشانی اصفهان واقع در میدان لاله خبر داد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، شهاب رضایی  افزود: دوره آموزشی آتش نشان داوطلب به منظور افزایش آگاهی، دانش و فرهنگ ایمنی در سطح خانواده ها در قالب آموزش های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه شرکت در این دوره های آموزشی ۴روزه که به صورت ماهانه برگزار می شود، رایگان و برای عموم افراد آزاد است، تصریح کرد: از مزیت این دوره ها این است که همه اعضای یک خانواده ، محله یا گروه می توانند به اتفاق یکدیگر و به صورت گروهی در این کلاس ها شرکت کنند.
مدیر آموزش سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان در خصوص مباحث مطرح در این دوره ها اظهارداشت: تئوری مباحث حریق، مبانی و تکنولوژی حریق، رفتار شناسی حریق، آشنایی با طرز کار خاموش کننده های دستی، مدیریت بحران، شناخت گازها، کمک های اولیه و سایر موارد مفید و کاربردی برای خانواده ها از عناوین آموزشی در این دوره ها است.
وی تصریح کرد: از آنجایی که خطای انسانی یکی از مهمترین علل بروز حوادث است، از خانواده ها می خواهیم که در این دوره ها که بصورت رایگان برگزار می شود، شرکت کنند زیرا بسیاری از حوادث بزرگ، در صورت رعایت برخی مسائل جزیی قابل پیشگیری است و می توان از بروز یک فاجعه، جلوگیری به عمل آورد.
رضایی تاکید کرد: با توجه به اینکه دوره جدید این کلاس ها ۱۲ روز دیگر برگزار می شود و ظرفیت پذیرش داوطلبان این دوره ها حدود ۵۰ نفر می باشد، علاقمندان قبل از تکمیل این ظرفیت هرچه زودتر به واحد آموزش سازمان مراجعه نموده و ثبت نام لازم را انجام دهند.
وی با بیان اینکه شهروندانی که علاقه مند به شرکت در این دوره هستند می توانند با مراجعه به ستاد مرکزی، سایت سازمان و ستاد مرکزی نسبت به ثبت نام اقدام کنند، اضافه کرد: علاقمندان در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۹-۳۲۶۴۷۶۲۰ داخلی ۳۵۱ واحد آموزش آتش نشانی اصفهان تماس حاصل نموده و یا با مراجعه حضوری در ساعات اداری به ستاد مرکزی آتش نشان واقع در میدان بزرگمهر اقدام به ثبت نام نمایند.