زهرا نصیری

به گزارش ربیع به نقل از روزنامه کیمیای وطن ، در بسیاری از مواقع برنامه‌هایی که توسط دستگاه و ارگان‌های مختلف اجرا می‌شود صرف ارائه آمار و گفتگو است و هیچگونه دستاوردی را به دنبال ندارد و این امر باعث شده تا گرفتار تشریفات شویم. مدیرکل صدا و سیمای اصفهان در پنجمین گردهمایی مدیران روابط عمومی‌های ادارات کل اوقاف و امور خیریه کشور که در اصفهان که از امروز اول شهریور ماه با حضور ۴۰ تن از مسئولان و کارشناسان روابط عمومی‌های سازمان اوقاف در اصفهان برگزار شد افزود: موج اول، دوم و سوم دنیای ارتباطات را به سرعت پشت سرگذاشته ایم و اکنون در موج چهارم ارتباطات قرار داریم که با پدیده فناوری اطلاعات و انفجار اطلاعات روبرو هستیم که در این عصر دنیای رسانه‌ها از منولوگ به دیالوگ محوری تبدیل شده است.

موج چهارم ارتباطات

مسعود احمدی افزاد گفت: با ایجاد موج چهارم ارتباطات و اطلاعات شاهد آن هستیم که شکاف بین نسل‌ها بیش از پیش شده و فرزندان و والدین با یکدیگر در تضاد و تداخل بین نسلی مواجه هستند و این یک آسیب اجتماعی را به دنبال خواهد داشت. وی به شرایط رسانه‌ها در عصر حاضر اشاره کرد و گفت: با پیدایش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ماهواره‌ها بسیار کوچکتر شده‌اند و از طریق گوشی‌های همراه به دنیای ما رخنه کرده‌اند و ما باید اقتضاعات فضای مجازی را درک کنیم و با بررسی ابعاد مختلف آن بتوانیم از این تهدید یک فرصت بسازیم. وی بیان داشت: در بسیاری از مواقع برنامه‌هایی که توسط دستگاه و ارگان‌های مختلف اجرا می‌شود صرف ارائه آمار و گفتگو است و هیچگونه دستاوردی را به دنبال ندارد و این امر باعث شده تا ما گرفتار تشریفات شویم.

پیوست رسانه‌ای

احمدی، تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر تعامل ادارات اوقاف و امور خیریه به واسطه روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها داشته‌اند بیش از پیش شده و این امر نشانه خوبی است اما همچنان رسانه‌ها مؤخر هستند و این در حالی است که اگر پیوست رسانه‌ای مناسبی بین روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها ایجاد شود اجرای برنامه با کیفیت بهتر و دستاوردهای بیشتری همراه خواهد بود.

جایگاه امامزادگان و بقاع متبرکه

وی به نقش و جایگاه امامزادگان و بقاع متبرکه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ما به سمت ایجاد هویت اصلی و فرا ملی حرکت می‌کنیم که این هویت برگرفته شده از امامزادگان و بقاع متبرکه است و فرا ملی می‌باشد و سازمان اوقاف و امور خیریه در این راه باید نقش پررنگتری نسبت به گذشته ایفا نماید چرا که مردم کلیه آرزوها و آمال‌های خود را در ایجاد پیوند با امامزادگان و بقاع متبرکه می‌دانند.

بهره گیری از فرصت‌های نوین اطلاع رسانی

در ادامه نیز حسن ربیعی، مدیرحوزه ریاست وروابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف بااشاره به اینکه هدف از برگزاری پنجمین دوره آموزشی مسئولان روابط عمومی استان‌ها ارتقاء سطح علمی، دانش تخصصی و بهره گیری از فرصت‌های نوین اطلاع رسانی است افزود: سر فصل‌های این دوره آموزشی شامل کاربرد رسانه‌های تصویری در روابط عمومی، تبلیغات و فضا سازی شهری در روابط عمومی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی است.