رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهاقان از دستگیری ۱۵ متخلف چرای دام، تصرف زمین و تخریب پوشش گیاهی در ۵ ماهه گذشته خبرداد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، محمد جواد آقاسی در این باره اظهار داشت: کسانی که به هر دلیلی قصد تخریب و یا تجاوز به منابع طبیعی داشته باشند و کارهایی نظیر چرای دام در مناطق ممنوعه، تصرف زمین و تخریب پوشش گیاهی مانند کتیرا را داشته باشند، دستگیر و به دادگستری و مراجع قضایی معرفی می شوند.
وی گفت: از ۱۵ نفر از افرادی که دستگیر شده اند در این مدت ابزاراتی نیز جمع و ضبط شده است.
اجرای طرح جنگلانه در دهاقان
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهاقان از اجرای طرح جنگلانه در ۵۰ هکتار از اراضی مراتع روستای قمشلو دهاقان خبرداد و افزود: این طرح در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
آقاسی جلوگیری از فرسایش آبی و خاکی و حفظ پوشش گیاهی و تأمین سفره های آب زیرزمینی، را از ویژگی مهم این طرح عنوان کرد و اذعان داشت: طرح جنگلانه از ۲ سال پیش با هدف احیای رویشگاه های جنگلی کشور توسط سازمان های مردم نهاد شکل گرفته و امسال در تمام استان های کشور اجرایی شده است.
وی با توجه به اینکه شهرستان دهاقان ۱۴۵ هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان ۱۲۰ هزار هکتار آن منابع ملی است و جنگل های تخریب شده طرح جنگلانه با کاشت گونه جنگلی بادام آماده اجرا می شود، اظهار داشت: جنگل های دست کاشت در شهرستان دهاقان حدود ۱۶۰۰ هکتار می باشد که میزان ۲۱۰ هکتار از آن سال گذشته تا کنون اجرا شده است.