به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، فرهاد کاظمی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۰ میلیارد تومان شامل ۲۹ میلیارد تومان مستمری و یک‌میلیارد تومان خدمات حمایتی به مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان پرداخت شده است.

وی به میزان مستمری پرداخت شده به مددجویان در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته در مجموع ۱۴۶ میلیارد تومان مستمری به ۵۹ هزار خانواده زیرپوشش کمیته امداد در کردستان پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی کردستان تصریح کرد: این اعتبار جدای از سایر خدماتی است که در سرفصل‌های مختلف از جمله درمان، ازدواج، آموزش، کمک‌هزینه تحصیلی، خدمات بیمه اجتماعی و غیره پرداخت می‌شود.

کاظمی با بیان اینکه به طور میانگین ماهیانه اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در زمینه پرداخت مستمری به مددجویان کمیته امداد در کردستان هزینه می‌شود، گفت: مستمری مددجویان هر ماه و طی دو مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به گفته وی، میزان پرداخت مستمری با توجه به تعداد افراد خانواده متفاوت بوده و خانواده‌های تک نفره ۱۶۱ هزار تومان، خانواده دو نفره ۲۷۵ هزار تومان، سه نفره ۳۶۰ هزار، چهارنفره ۴۶۶ هزار تومان و ۵ نفر به بالا ۵۱۶ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی کردستان با بیان اینکه براساس مصوبه مجلس حقوق مددجویان زیرپوشش این نهاد امسال نیز افزایش خواهد داشت، گفت: تا کنون میزان افزایش حقوق مددجویان اعلام نشده و به محض ابلاغ از فروردین ماه اعمال و به حساب سرپرست خانوارها واریز خواهد شد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱