معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان گفت: دانشگاه اصفهان طی سه سال گذشته اقدام به احداث هتل دانشجویی در قالب خوابگاه‌های سوئیتی مدرن کرده که با توجه به تجهیزات آن نسبت به خوابگاه‌های معمولی ، اجاره ‌بهای متفاوتی هم دارد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا، علی‌اکبر کجباف ، با اشاره به ظرفیت مجتمع خوابگاهی دانشگاه اصفهان اظهار کرد: پردیس خوابگاهی دانشگاه اصفهان حدود ۵۰ هزار نفر دانشجو را اسکان می‌دهد. دانشگاه اصفهان با توجه به ظرفیت پذیرش دانشجو طی دو سال گذشته با مشکلی مواجه نبوده و هر دانشجویی برای اسکان در خوابگاه مراجعه کرده پذیرفته شده است. وی افزود: با توجه به اینکه دانشجویان بیشتر وقت خود را در خوابگاه‌ها می‌گذرانند، معاونت فرهنگی و دانشجویی و واحدهای زیرمجموعه معاونت دانشجویی مثل واحد مشاوره، بهداشت و اداره تربیت‌بدنی تمهیداتی در نظر گرفتند تا اوقات فراغت دانشجویان را با برگزاری برنامه‌های ورزشی یا مشاوره‌های تحصیلی، شغلی، خانوادگی و مشکلات فردی پر کنند. معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه اقدامات مؤثری در جهت بهینه‌سازی وضعیت خوابگاهی صورت گرفته است، ادامه داد: دانشگاه اصفهان طی سه سال گذشته اقدام به احداث هتل دانشجویی در قالب خوابگاه‌های سوئیتی مدرن کرده و با توجه به تجهیزات آن نسبت به خوابگاه‌های معمولی ، اجاره ‌بهای متفاوتی هم دارد.
کجباف اضافه کرد: اگرچه ظرفیت این هتل اندک است، اما به عنوان الگو استفاده می‌شود تا دانشگاه بتواند به سمت آزادسازی خوابگاه‌های ملکی و رفتن به سمت خوابگاه‌های آزاد قدم بردارد.
وی با اشاره به مجموعه نیمه ساخت خوابگاهی دانشگاه اصفهان که در محوطه هتل دانشجویی است، گفت: اگر دانشگاه بتواند از طریق صندوق رفاه دانشجویان و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم بودجه ساخت این مجموعه را تأمین کند، می‌تواند حدود ۲۰۰۰ دانشجو را اسکان دهد. این مجموعه شرایط خوب خوابگاهی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.
معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان افزود: فضای ورزشی و یک زمین چمن مصنوعی برای دانشجویان در نظر گرفته ایم. همچنین در کنار خوابگاه نیک نژادی و حد فاصل خوابگاه علم الهدی و خوابگاه میلاد یا کرمانی علوم پزشکی که فضای مشترک دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی است، برای پر کردن فضای اوقات فراغت دانشجویان مورد بهره ‌برداری قرار خواهد گرفت.
کجباف در خصوص نظارت بر خوابگاه‌های غیر دولتی و خودگردان استان اضافه کرد: دانشگاه اصفهان رییس شورای نظارت بر خوابگاه‌های غیر دولتی است و بر امور و وضعیت خوابگاه‌های استان نظارت می‌کند و با برخی از خوابگاه‌ها که دارای مشکل هستند وارد مذاکره می‌شود. اگر خوابگاه دار نتواند استانداردهای لازم را برای خوابگاه‌ها فراهم کند اجازه فعالیت نخواهد داشت.