مدیر امور خدمات شهری شهرداری گلپایگان گفت: طرح ساماندهی پارکینگ حاشیه ای و بهسازی و تعمیرات ساختمان پایانه مسافربری و اتوبوسرانی شهر گلپایگان در سال جاری اجرا می شود.
به گزارش ربیع به نقبل از ایمنا ، بهرام قاضی زاهد اظهار داشت: نظافت و شستشوی خیابان های اصلی شهر گلپایگان به صورت روزانه و نظافت محله های درون شهری و برون شهری حوزه شهری گلپایگان به صورت ماهانه انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه نام گذاری ۹۰درصد کوچه های فرعی شهر گلپایگان انجام شده است، گفت: بازدید میدانی به صورت روزانه برای عدم روشنایی در سطح معابر، میادین و خیابان های شهر انجام می شود.
قاضی زاهد با اشاره به اینکه جمع آوری هر گونه آگهی و تبلیغات، بنر غیر مجاز، نخاله های ساختمانی، ساخت و سازهای مغایر با زیبایی شهر، حمل و جمع آوری زباله از وظایف واحد مدیریت شهری شهرداری گلپایگان است، تأکید کرد: شهروندان می توانند از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری گلپایگان گزارشات و انتقادات در خصوص نواقص شهری را به شهرداری اطلاع دهند.
وی با اشاره به اینکه رنگ آمیزی  جداول ، میادین شهر و معابر اصلی از وظایف مدیریت خدمات شهری است، گفت: در سال جاری توسط واحد موتوری شهرداری یک دستگاه گریدر با اعتبار  ۳۵۰میلیون تومان ، یک دستگاه خودروی سنگین آتش نشانی، یک دستگاه خودروی سبک پیشرو برای اعزام به محل حوادث ترافیکی خریداری شده است.
جمع آوری روزانه ۳۰ تن زباله از سطح شهر گلپایگان
مدیر امور خدمات شهری شهرداری گلپایگان با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۳۰ تن زباله از سطح شهر گلپایگان جمع آوری می شود که هر کیلو زباله  ۱۰۰ تومان هزینه برای شهرداری گلپایگان در بردارد، گفت: زباله ها به صورت ۴۸ساعته از سطح شهر جمع آوری می شود که  از شهروندان می‌خواهیم برای حفظ سلامت و بهداشت عمومی شهر خود زباله‌ها را راس ساعات مشخص شده در بیرون از منازل بگذارند.
وی اظهار داشت: در سه ماهه سال جاری توسط کارشناسان واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان آموزش های ایمنی در محیط کار برای ۳۶۵ نفر از کارکنان نهادها، ارگانها ارائه شده است.
قاضی زاهد با بیان اینکه در سه ماهه سال جاری مأموران واحد آتش نشانی و خدمات شهری به ۹۳ مورد حادثه امداد و نجات امداد رسانی کرده است که ۷۱ نفر در این حوادث نجات یافتند، افزود: در این حوادث چهار نفر مجروح و ۴ نفر فوت شدند.
وی با اشاره به اینکه حمل متوفیان به آرامستان قاضی زاهد شهر گلپایگان توسط آمبولانس واحد خدمات شهرداری انجام می شود، افزود: در سه ماهه امسال  ۳۶ زن و ۴۰ مرد آرامستان قاضی زاهد شهر گلپایگان به خاک سپرده شده است.
قاضی زاهد گفت: در سه ماهه سال جاری  ۷۸ مورد اخطار به مشاغل مزاحم، ۳۲ تعهد رفع موانع خطر به صاحبان ساختمان های متروکه و تخریب ۲ ساختمان متروکه خطر ساز در شهر گلپایگان انجام شده است.
اتلاف سگ های ولگرد آغاز شد
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه به دلیل عدم اسلحه شکاری در واحد آتش نشانی شهرداری عملیات اتلاف سگ های ولگرد در هفته توسط پیمانکار شهرداری در شهرک الوند و  پشت پارک جنگلی انجام می شود که در سه ماهه امسال اتلاف ۳۰ سگ ولگرد توسط پیمانکار واحد شهرداری انجام شده است.
قاضی زاده با اشاره به عملکرد سازمان حمل و نقل شهرداری گلپایگان بیان کرد: در حال حاضر ۱۴۲ تاکسی گردشی، ۴۲ دستگاه  تاکسی بی سیم، ۴۲ دستگاه تاکسی خطی، ۴۱۶ وانت بار، ۱۴دستگاه مینی بوس درون شهری، ۱۳۸ دستگاه آژانس در سطح شهر برای خدمات رسانی به شهروندان ساماندهی شده است.
وی ادامه داد: آغاز فعالیت یک شرکت حمل بار در شهر و ۳۲ شرکت حمل و نقل مسافر درون شهری و ۶ شرکت آژانس بانوان را ساماندهی برای آژانس بانوان در حال خدمات رسانی به شهروندان در شهر گلپایگان هستند.
قاضی زاهد با بیان اینکه صدور کارت شناسایی برای سرویس مدارس از وظایف خدمات حمل و نقل شهری شهرداری است، بیان کرد: در سال جاری طرح ساماندهی پارکینگ حاشیه ای و بهسازی و تعمیرات ساختمان پایانه مسافربری و اتوبوسرانی واقع در بلوار آیت الله محمدی، طرح ساماندهی وانت های سطح شهر، انتقال خودروهای سنگین در سطح معابر شهر به پارکینگ راهور، توسعه سامانه دوچرخه شهری اجرا می شود.