به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، اسمعیل نبوی درگفتگوی تلفنی برنامه زنده رادیوئی دریچه صدای مرکز همدان گفت: سازمان تامین اجتماعی در استان همدان مفتخر است از جمعیت یک میلیون و ۷۳۸ هزار نفری استان بیش از  ۷۶۴ هزار نفر را تحت پوشش قرار داده ( حدود ۴۵% جمعیت استان ) که از این تعداد ، بیمه شدگان اصلی با احتساب اعضای خانواده بالغ بر ۶۶۰ هزار نفر و مستمری بگیران ۱۰۴ هزار نفر هستند.
وی افزود: تعهدات این سازمان در دو بخش تعهدات کوتاه مدت (  شامل ۱۸ نوع خدمت،  پرداخت غرامت دستمزد، مقرری بیکاری، غرامت نقض عضو، حمایتهای درمانی، کمک هزینه ازداوج، غرامت دستمزد ایام بارداری بانوان، هزینه کفن ودفن و …. ) و تعهدات بلند مدت ( شامل  مستمری بازنشستگی ، مستمری بازماندگان و مستمری از کارافتادگی ) است که همکاران این استان در ۱۳ شعبه ثابت و ۱۱ شعبه اقماری و ۵ کارگزاری به بیمه شدگان خدمات ارائه می کنند .
نبوی گفت: سازمان تامین اجتماعی در جهت ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان خود و بمنظور اجرای حقوق شهروندی و عدم مراجعه بیمه شدگان به شعب در اجرای طرح ملی توسعه خدمات غیرحضوری با استفاده از سامانه خدمات غیر حضوری ( عدم نیاز مراجعه به شعب ) خدمات ذیل را بصورت الکترونیک به مردم ارائه می کند.
دراین گفتگو تعدادی از بیمه شدگان درتماس تلفنی با برنامه دریچه مسائل ومشکلات خود را با مدیرکل تامین اجتماعی استان همدان درمیان گذاشتند ونبوی به مسائل ومشکلات مطرح شده پاسخ گفت.