معرفی خیر ورزش یار مرحوم حاج محمد لوافان

زندگینامه مرحوم محمد لوافان:

مرحوم حاج محمد لوافان در سال ۱۳۰۳ در اصفهان به دنیا آمد. وی از جوانی به امور تجاری و بازرگانی مشغول بود و در سال ۱۳۴۹ به دلیل کمبود هتل در اصفهان ، مبادرت به ساخت هتلی در مرکز شهر نمود و هتل پیروزی را در سال ۱۳۵۴ افتتاح کرد.

وی با نگرش و باوری که به مشارکت در امور خیر داشت و با پیشینه ای که از پدرش حاج محمدجعفر لوافان به یادگار مانده بود، با توجه به اینکه پدر ایشان از خیران به نام شهر اصفهان بودند و در ساختن مدارس و کمک به خیریه ها و مردم شرکت داشتند، ابتدا در امر مدرسه سازی ورود کرد و یک باب دبیرستان دخترانه محمد لوافان (واقع در خیابان ۵رمضان شهر اصفهان) و یک باب مدرسه و خوابگاه دانش آموزی با مشارکت همسرشان سرکار خانم فطرس عمومی در منطقه محروم فتح آباد سمیرم بنا نمود.

پس از آن با این اعتقاد و ضرورت که باید در امر ورزش و کمک به سلامت نسل جوان نیز ورود کرد، عضو انجمن مجمع خیرین ورزش یار اصفهان شد و در شروع کار در سال ۹۳ اقدام به ساخت بنای آکادمی علوم ورزشی اصفهان نمود.

مرحوم محمد لوافان در حالی دار فانی را در اول زمستان سال ۹۴ وداع گفت، که ساختمان آکادمی علوم ورزشی در حدود ۶۰درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

پس از درگذشت این خیر بزرگ، خانواده مرحوم این کار خیر را ادامه داده و پیش بینی می شود ساختمان آکادمی علوم ورزشی شهریور ماه سال ۹۵ به بهره برداری برسد.

آکادمی علوم ورزشی اصفهان جزء اماکنی است که طراحی نقشه و اجرای آن تماماً توسط خانواده لوافان انجام شده است.

مدیر پروژه مهندس محمدرضا لوافان از فرزندان آن مرحوم و طراحی  ساخت این پروژه مهندس امید لوافان (نوه مرحوم محمد لوافان) می باشند.