به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از افتتاح گالری اشیا قدیمی به همراه اشیای صنایع دستی و هنرهای سنتی در شهرکرد خبر داد.

بهمن عسگری سوادجانی از افتتاح گالری اشیاء قدیمی به همراه اشیاء صنایع دستی و هنرهای سنتی در شهرکرد خبر داد و اظهار کرد: این گالری بنام گنجینه فانوس سه شنبه راس ساعت ۱۶ با حضور معاون استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شهردار، فرمانده آگاهی، اماکن و … افتتاح شد.

وی افزود: بسیاری از اشیای قدیمی و جدید در این گالری برای عموم مردم به نمایش گذاشته می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری از بازدید مستمر اکیپ پنج نفره باستان‌شناسی این اداره‌کل از آثار تاریخی فرهنگی استان خبر داد و اظهار داشت: این اکیپ شامل معاونت میراث فرهنگی و چهار نفر از کارشناسان خبره باستان شناسی است.

عسگری سوادجانی با بیان این که این بازدیدها از قلعه‌ها، موزه‌ها، تپه‌ها و محوطه‌های تاریخی استان به صورت دوره‌ای انجام می‌شود تصریح کرد:  بررسی، سرکشی آثار، حفاظت مستمر، صیانت و محافظت از محوطه‌های تاریخی استان از مهم‌ترین اهداف این بازدیدها به شمار می‌رود.

این مسئول با اشاره به این که حفظ آثار تاریخی و فرهنگی جزو وظایف عموم مردم به شمار می‌روند بیان داشت: احیاء انجمن‌های میراث فرهنگی استان در همین راستا در دستور کار قرار دارد.