به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از سقز، کامیل کریمیان در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی این شهرستان اظهار داشت: شب گذشته ۱۵۰ مسافر در راه مانده در زائرسرای سپاه سقز اسکان داده شدند.

فرماندار شهرستان سقز گفت:  شب گذشته بارش برف و کولاک باعث مسدود شدن محورهای مواصلاتی و نیز بسیاری از روستاهای این شهرستان برای ساعاتی شد.

وی ادامه داد: شب گذشته بارش برف و وزش باد شدید که همراه با کولاک برف بود، منجر به بسته شدن مسیر اصلی سقز به دیواندره برای ساعاتی شد و ده‌ها خودرو در این مسیر گرفتار کولاک شدند که به آنان امدادرسانی شد.

فرماندار شهرستان سقز گفت: همچنین به دلیل کولاک شدید برف، لغزندگی جاده، مه شدید و کاهش دید، ضمن بسته‌شدن جاده اصلی سقز دیواندره، این مسیر برای تردد خودروهای سواری با زنجیر چرخ باز شد و از ساعت ۸ صبح امروز هم جاده‌های مواصلاتی شهرستان برای ماشین‌های سنگین آزاد شد.

کریمیان از آمادگی کلیه نیروهای امدادی و مدیریت بحران شهرستان خبر داد و افزود: شب گذشته توسط امدادگران هلال احمر، راهداری و دیگر عوامل ستاد بحران چندین خودرو که به علت یخبندان جاده از مسیر خارج شده بودند رهاسازی شدند.

کریمیان از تلاش تمام نیروهای امدادی، راهداری، خدمات‌رسان و پلیس راه و انتظامی شهرستان که شب گذشته به مسافران در راه مانده کمک کردند تقدیر کرد و ادامه داد: شب گذشته همچنین نزدیک به ۲۰۰ نفر در مسیر سقز دیواندره در مکان‌های از پیش تعیین شده اسکان داده شدند.

شهردار سقز هم گفت: از همان آغاز بارش برف شب گذشته در شهر سقز که یخبندان نیز به همراه داشت، ۱۴ اکیپ برف روب و نمک پاش در معابر اصلی و فرعی اقدام به عملیات برفروبی نموده و از بسته شدن معابر جلوگیری کردند.

احمدپناه فرمانده پلیس راه شهرستان سقز هم به رانندگان توصیه کرد قبل از سفر خودرو خود را به زنجیر چرخ و دیگر وسایل مورد نیاز تجهیز و از تردد غیر ضروری در هوای برفی خودداری کنند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۴