زهرا نصیری

به گزارش ربیع به نقل از روزنامه کیمیای وطن ، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در نشست خبری برنامه‌های جشن عاطفه‌ها و عید سعید قربان که قرار است توسط کمیته امداد به اجرا درآید را تبیین کرد. حمیدرضا شیران، ضمن ارائه گزارشی ازفعالیت های صورت گرفته درماه مبارک رمضان واجرای طرح محسنین به این موضوع اشاره کرد که با تلاش اصحاب رسانه و تبلیغاتی که دراین زمینه صورت گرفت امسال کمک‌های مردمی نسبت به سال قبل ۷۶ درصد رشد داشت. وی ادامه داد: این افرایش رشد در حالی بود که شرایط اقتصادی تحت تاثیررکود قرار داشت و ما توانستیم در ماه رمضان امسال ۸۰ درصد خانواده‌های تحت پوشش امداد راسبد کالا اهداء کنیم.

کمک به دانش آموزان

شیران، به این نکته نیز تاکید کرد که از ۱۸۵ هزار خانوارمستمری بگیر ۱۴ هزار نفر آن را دانش آموزان شامل می‌شوند گفت: با یک حساب حداقلی می‌توان به این نتیجه رسید که برای هریک از این دانش آموزان ۲ میلیارد ریال هزینه جهت خرید پوشاک، لوازم التحریرنیاز است و ما نیاز به بیش از ۲ میلیارد تومان بودجه برای کمک به این دانش اموزان داریم. وی بااشاره به اینکه در سال قبل ۲۰ درصد بودجه کمیته امداد ازطریق کمک‌های امانی، ۱۰ درصد نیز ازطریق صندوق صدقات و ۳۰ درصد نیز ازطریق کمک‌های مردمی بوده است تاکید کرد: با توجه به فرارسیدن سال تحصیلی جدید و کمک به دانش اموزان نیازمند طبق روال هرساله جشن عاطفه‌ها در نوبت شهریور ماه درقالب جمع آوری کمک‌های مردمی و مهرماه که شامل جمع آوری کمک‌های دانش اموزان در مدارس می‌شود برگزار می‌گردد.

کمک‌های مردمی

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان بیان داشت: درنظرداریم که با مراجعه به سطح بازار و ارائه خدمات شفاف این بخش به مردم از خدمات بیشتری برای دریافت کمک‌های مردمی به مددجویان کمیته امداد بهره مند شویم. وی اضافه کرد:۵ پایگاه اصلی کمیته امداد جهت جمع آوری هدایا و کمک‌های مردمی جشن عاطفه‌ها، شامل میدان احمد آباد، میدان جمهوری، میدان قدس، میدان شهداء، میدان ارتش و خوراسگان می‌باشد. شیران تصریح کرد: شعار امسال جشن عاطفه‌ها با عنوان «مهردرانتظاری مهربانی» است که از ۲۵ شهریورماه درپایگاه های کمیته امداد، بسیج، مراکز نیکوکاری و مساجد برگزار می‌شود. همچنین درروز ۲۶ شهریورماه درمحل نمازجمعه نیزکمک های مردمی دریافت می‌شود ودر روز ۷ مهرماه نیز در سطح مدارس این مراسم برگزار می‌شود.

دفاترکمیته امداد آماده دریافت نذورات حجاج درعیدقربان است

۱۰۰ پایگاه کمیته امداد دراستان اصفهان و ۴ پایگاه شهری آماده دریافت کمک‌های مردمی نذورات برای عید سعید قربان است. مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان ازایجاد ۴ پایگاه جهت جمع آوری نذورات و قربانی‌های حجاج درعید سعید قربان توسط کمیته امداد خبر داد و گفت: در این پایگاه‌ها با نظارت سازمان دامپزشکی و اداره بهداشت ذبح دام با قیمت مصوب صورت می‌گیرد و مردم و حجاج می‌توانند تمامی نذورات خود را دراین محل‌ها انجام دهند. شیران، تصریح کرد: میدان قدس، سپاهان شهر، میدان آزادی وشهربهارستان ازجمله مکان‌هایی هستند که برای عید سعید قربان همشهریان می‌توانند برای ارائه نذورات و تحویل قربانی‌های خود به کمیته امداد مراجعه نمایند. وی تاکید کرد: کلیه دفاتر و ۱۰۰ پایگاه کمیته امداد درسطح شهرنیزآماده دریافت این کمک‌ها هستند. وی افزود: تمامی قربانی‌های حجاج توسط کمیته امداد به نیازمندان اهداء می‌شود. مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان تصریح کرد: درعیدقربان سال قبل ۵۳۷ میلیون تومان کمک‌های مردمی برای نیازمندان جمع آوری شد که امیدواریم امسال نیز حجاج کمک‌های خود را برای این امراختصاص دهند. شیران اضافه کرد: نذورات مردمی پس ازجمع آوری ظرف ۲ روز دراختیار نیازمندان قرار خواهد گرفت