مسئول کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با بیان اینکه اصفهان ۶۰۰ دقیقه بر روی آنتن رسانه های دیداری و شنیداری ملی و استانی معرفی می شود، اظهار کرد: برنامه های اصفهان در شبکه های برون مرزی از جمعه ۲۸ اسفندماه ۹۴ آغاز شده و تا ۱۳ فروردین ماه ۹۵ ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری ربیع به نقل از کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد هماهنگی سفر شهر اصفهان، هادی نباتی نژاد در گردهمایی مسئولان ستاد هماهنگی خدمات شهر اصفهان که در حسینیه گلستان شهدا برگزار شد با بیان این مطلب افزود: بخش های خبری و زیر نویس های تلویزیون در بخش های مختلف برای اطلاع رسانی گردشگران تعبیه شده است تا درباره وجود مکان ها و آثار تاریخی اصفهان اطلاع رسانی شود.
وی با بیان اینکه در سال جدید ظرفیت بسیاری را در رسانه پیش بینی کرده ایم، اظهار داشت: برنامه های زنده و تولیدی در شبکه های جام جم و تهران با توجه به درخواست ها و نیازهای گردشگران و مسافران برگزار می شود.
مسئول کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان تصریح کرد: در سال جدید سامانه ۱۳۷ محور اطلاع رسانی قرار گرفته و کاربران این سامانه به سه زبان انگلیسی، عربی و فارسی مکان ها و آثار تاریخی اصفهان را به گردشگران معرفی می کنند.
نباتی نژاد خاطر نشان کرد: در سه روز گذشته بیشتر تماس ها با موضوع اطلاع رسانی و مشاوره انجام شده است.
وی تاکید کرد: کاربران ۱۳۷ هیچ سوالی از گردشگران را بدون پاسخ نمی گذارند.
مسوول کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان خاطر نشان کرد: ۴۲ مکان برای اطلاع رسانی گردشگران در سطح شهر پیش بینی شده است.
نباتی نژاد اضافه کرد: در طول شبانه روز در سطح شهر اصفهان ۳۵ مسجد باز است و از این تعداد ۱۵ مسجد برای اطلاع رسانی گردشگران تعبیه شده است.
وی اذعان داشت: شبکه های مجازی، اینستاگرام، کانال تخصصی تلگرام، سایت اصفهان و نرم افزار گردشگری اصفهان نیز از منابع اطلاع رسانی برای گردشگران نوروزی است.
مسئول کمیته اطلاع رسانی و روابط عمومی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به تبلیغات محیطی در شهر و کیوسک هایی اطلاع رسانی گفت: ۲۰۰ هزار نقشه اصفهان به همراه سه بروشور مراکز تفریحی و رویدادهای نوروزی، خدمات رسانی و معرفی اصفهان با توجه به درخواست ها و نیاز گردشگران در کیوسک های اطلاع رسانی وجود دارد.
وی خطاب به مسئولان ستادها گفت: اگر موضوعی در ستادی وجود دارد که نیاز به اطلاع رسانی رسانه ای از طریق صدا و سیما و رادیو دارد به ما گوشزد کنید تا مراحل آن را انجام دهیم.
نباتی نژاد با اشاره به اینکه تمام فعالیت های ستادها مستند نگاری می شود، اذعان داشت: ستادهای خبری شبکه های مختلف کشوری به اصفهان آمده اند و گزارش های روزانه شهر اصفهان را برای شهروندان مخابره می کنند.