وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین برنامه خود به همراه استاندار اصفهان و جمعی از مدیران با آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا، واعظی در دیدار با امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سختی های دولت در ابتدای کار در سال ۹۲ گفت: با وجود تمامی سختی ها و مشکلات در روزهای اول دولت، امروز شاهد امنیت، ثبات و آرامش در کشور هستیم.
وی افزود: صمیمت و همدلی دولت و ملت زیر سایه حمایت های رهبری مقام معظم رهبری زمینه ساز دستاوردهای مهمی در حوزه های مختلف در کشور شد.
واعظی موضوع اقتصاد و روابط خارجی را دو اولویت دولت دانست و گفت: قطعا تمامی برنامه های دولت منوط به توجه و موفقیت در این دو بخش است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارایه گزارشی از روند فعالیت دولت در سه سال گذشته گفت: دولت تورم ۴۰ درصدی ابتدای کار خود را تک رقمی کرده و به حدود ۶/۹ رسانده است.
وی اظهار کرد: امروز در کشور شاهد رشد مناسبی در زمینه های اقتصادی و صنعتی هستیم که در مجموع رونق اقتصادی را فراهم کرد.
واعظی یکی از نشانه های تغییر شرایط کشور در حوزه اقتصادی و صنعتی را فعالیت مجدد کارخانه های نیمه تعطیل دانست و گفت: در ابتدای دولت حدود ۷۵۰۰ کارخانه و مرکز صنعتی نیمه تعطیل شناسایی شد و با تخصیص منابع و تجهیز امکانات حدود ۱۳۰۰ کارخانه فعالیت مجدد خود را آغاز کرد.
در این دیدار آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ict و دستاوردهای این حوزه را از افتخارات خطاب کرد و گفت: متناسب با اخباری که دریافت کردم عملکرد خوبی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد که می توان این حوزه را از افتخارات کشور دانست.
وی با اشاره به برجام در دولت تدبیر و امید گفت:  دستاورد دولت در سیاست خارجی بسیار خوب بود و در موضوع برجام کار بزرگی انجام شد و آثار مناسبی در کشور داشت، لیکن بد عهدی طرف مقابل نافی زحمات دولتمردان نیست.