فرماندهی‌کل ارتش سوریه در بیانیه‌ای تأکید کرد که عملیات نظامی علیه گروههای تروریستی با همکاری و هماهنگی دوستان و هم‌پیمانان تا بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه ادامه می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری ربیع و به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه‌ای تصریح کرد: طبیعی بود که توافق بین فرماندهان دو ارتش در روسیه و سوریه برای کاهش حضور نیروهای نظامی روسیه در سوریه ــ متناسب با تحولات و موفقیت‌های بزرگ نیروهای مسلح ما در جنگ علیه تروریسم با همکاری نیروهای دوست و در صدر آنها روسیه ــ صورت گیرد.

این بیانیه افزود: ارتش سوریه ابتکار عمل نظامی را در مقابله با گروههای تروریستی به دست گرفت و تحولات اخیر شاهد توسعه دامنه آشتی‌های محلی و توقف عملیات جنگی در برخی جبهه‌ها و فرار شمار زیادی از تروریست‌ها بود.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح به نقش نیروهای روسیه در جنگ علیه تروریسم اشاره و بر تداوم عملیات جنگی با عزم و قاطعیت کامل علیه دو گروه داعش و جبهه النصره و گروههای تروریستی مرتبط با آن تأکید کرد.

در این بیانیه تأکید شد: همکاری و هماهنگی با دوستان و هم‌پیمانان با همان شدت تا از بین بردن کامل این گروهها و بازگرداندن امنیت و ثبات به سراسر خاک سوریه ادامه خواهد یافت.