به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از شهرستان گنبدکاووس، غلامعلی شهمرادی بعد از ظهر امروز در نشست مدیران حوزه آی‌سی‌تی در فرمانداری گنبدکاووس اظهار کرد: ۲۰ درصد مشترکان تلفن ثابت استان گلستان به تعداد ۱۰۰ هزار مشترک در گنبدکاووس قرار دارند و این عدد قابل توجهی برای مخابرات گلستان است.
وی افزود: همه روستاهای گنبدکاووس دارای ارتباط خانگی بوده و از ۱۷۳ روستای این شهرستان ۱۱۶  روستا معادل ۷۰ درصد روستاهای شهرستان دارای اینترنت خانگی هستند.

* بیش از ۱۷۰ پروژه در ۳ سال گذشته با اعتبار ۵۸۰ میلیارد ریال در گلستان اجرا شد
مدیرعامل شرکت مخابرات استان گلستان تصریح کرد: در شهرستان گنبدکاووس ۱۲  مرکز روستایی یا سایت ۳G و۴G همراه اول وجود دارد که هر یک روستاهای اقماری را تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی درباره اجرای پروژه های مخابرات از سال ۱۳۹۵ تاکنون خاطرنشان کرد: در این سه سال بیش از ۱۷۰ پروژه با اعتبار ۵۸۰ میلیارد ریال در استان گلستان اجرا شده است و تلاش داریم تا تعداد پروژه‌ها را به ۲۰۰ برسانیم.
شهمرادی گفت: امامزادگان یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس، عبدالله (ع) گرگان و فرمانداری گنبدکاووس تا هفته دولت به فیبر نوری مجهز و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

* همه روستاهای گنبدکاووس پوشش ۱۰۰ درصدی اینترنت پرسرعت همراه داده می‌شوند
وی یادآور شد: تا پایان سال همه روستاهای گنبدکاووس پوشش ۱۰۰ درصدی اینترنت پرسرعت همراه داده می‌شوند.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان گلستان ادامه داد: ارتقا سایت  Wll به ۳G  و ۴G از  برنامه‌های مخابرات است که در صورت تجهیز به این سیستم مادامیکه روستائیان در روستای خود هستند مکالمه آنها با تعرفه تلفن ثابت بوده و وقتی از روستا خارج شوند هزینه‌های تلفن آنها با تعرفه تلفن همراه است.

انتهای پیام/۲۳۰۷/