رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: قرار داد کشت برون مرزی کشاورزی استان در خرسون در زمینی به وسعت ۱۰۰ هزار هکتار به زودی به امضا دو طرف می رسد.

به گزارش ربیع به نقل از ایمنا ، سید عبدالوهاب سهل آبادی در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی خرسون اوکراین افزود: تبادل هیات های کارشناسی و تجاری دو طرف، فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی را مشخص ساخته و به زودی هیات اتاق بازرگانی اصفهان برای امضای قرارداد کشت برون مرزی به خرسون اوکراین سفر می کند.

وی از اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری بین دو اتاق خبر داد و افزود: اتاق بازرگانی اصفهان در طول یک سال گذشته همواره تلاش کرده است که روابط اقتصادی با اوکراین بویژه خرسون را تقویت کند.
سهل آبادی با اشاره به سفر اخیر هیات اتاق بازرگانی اصفهان به ایالت خرسون اوکراین با هدف بررسی فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، گفت: اتاق اصفهان با اعزام هیات کارشناسی به این کشور زمینه اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه را فراهم ساخته است.
وی تصریح کرد: در فاز نخست، ۱۰۰ هزار هکتار زمین در اختیار بخش کشاورزی استان اصفهان همراه با ارایه پیشنهاد نوع و نحوه کشت قرار می گیرد.
سهل آبادی همکاری دو اتاق بازرگانی اصفهان و خرسون را در ابعاد مختلف زمینه ساز توسعه روابط اقتصادی ایران و اوکراین دانست و افزود: استان اصفهان به عنوان صنعتی ترین استان کشور می تواند همکاری نزدیکی با خرسون در بخش های صنعتی و کشاورزی داشته باشد.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان صنعت قطعه سازی استان اصفهان را پیشرو و توانمند توصیف کرد و گفت: بسیاری از تولید کنندگان قطعات خودرو در اصفهان محصولات خود را به اروپا و شرکت های معتبر خودروسازی صادر می کنند.
سهل آبادی خواستار توسعه همکاری استان اصفهان با خرسون اوکراین در بخش خدمات فنی و مهندسی شد و گفت: شرکت های پیمانکاری توانمندی در استان اصفهان بویژه در بخش راه سازی وجود دارد که می توانند در پروژه های راه سازی خرسون مشارکت کنند.
رئیس اتاق بازرگانی خرسون در این دیدار با بیان اینکه روابط اقتصادی خرسون و اصفهان وارد مرحله جدیدی شده است، ابراز امیدواری کرد: به زودی اتاق بازرگانی مشترک اوکراین و اصفهان راه اندازی شود.
ویکتوریا اوستروموا گفت: ۱۰۰ هزار هکتار زمین واگذاری از زمین های دولتی بوده و بخش خصوصی نیز آماده واگذاری زمین به کشاورزان اصفهانی است.
وی خواستار تغییر ساختار شورای بازرگانی ایران و اوکراین به اتاق بازرگانی مشترک شد و گفت: راه اندازی اتاق مشترک روابط اقتصادی دو کشور را تسهیل می کند.
اوستروموا دسترسی آسان به منابع آب و زمین حاصلخیز را دو مولفه مهم در کشاورزی ایالت خرسون عنوان کرد وافزود: کشاورزی و صنایع تبدیلی می تواند دو زمینه همکاری با استان اصفهان باشد.