به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز از انجام ۱۰ وقف جدید از ابتدای امسال در این استان خبر داد.

حجت اسلام محمد صالحی  در نشست خبری که به مناسبت دهه وقف در اداره اوقاف  شهرستان کرج  برگزار شد، اظهار داشت: زندگی اهل بیت برای ما آموزنده است و یکی از نکات بسیار خوب  زندگی ائمه وقف و در کار خیر سبقت گرفتن است.

وی با اشاره به اینکه در دهه وقف امسال این ده روز با عناوین مختلفی نام‌گذاری شده است، افزود: وقف مشارکتی یکی از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز، عنوان کرد: برنامه های زیادی در بقاع متبرکه استان البرز در این هفته برگزار می‌شود.

حجت اسلام  صالحی با بیان اینکه کارشناسان ما در بقاع متبرکه و در سطح شهر برای پاسخ به سوالات در حوزه وقف حضور دارند،بیان کرد:

 برپایی نمایشگاه در بقاع متبرکه، دعوت از  ۲۲ مبلغ به استان البرز ، برگزاری جلسات با اصناف برای ترویج فرهنگ وقف، افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های اوقاف، برگزاری مسابقات فرهنگی و دیدار با خانواده شهدا و جانبازان  از کارهای بسیار مهم در هفته وقف است.

حجت السلام صالحی با بیان اینکه کلنگ زنی شبستان بانوان امام زاده حسن در این هفته انجام می‌شود،  بیان کرد: استخر امام زاده محمد در حال حاضر تکمیل است اما در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ اداره کل اوقاف یک میلیارد تومان اجرای نیات داشته است، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰  وقف در استان البرز  انجام شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان البرز ادامه داد: دشمن امروز دست بر روی بقاع متبرکه گذاشته زیرا می‌داند در این مکان‌ها امکانات بسیاری وجود دارد و تنها راه جواب به دشمن افزایش خدمات  در این مکان‌های مقدس است.