بعد ازظهر دیروز در محله گورت منطقه ۱۵ اصفهان، ۳ پروژه با حضور شهردار اصفهان، مدیر منطقه ۱۵ شهر اصفهان و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان افتتاح شد. بوستان شهرک مرواید با مساحت ۲۴۰۰ متر مربع  شامل وسایل حرکت درمانی، میز تنیس و آبنما با مبلغی حدود ۲۵۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید. این طرح با حضور خانواده شهید محمدرضا صبوری افتتاح شد. فرهنگسرای محله گورت، ۱۴۲۰متر زیربنا شامل ۳ طبقه به همراه بخش ورزشی، کتابخانه و سالن مطالعه با با هزینه ۲ میلیارد تومان حضور خانواده­های شهیدان یوسفی و بدیعی به بهره­برداری رسید. در پایان نیز فرهنگسرای منطقه قصر با مساحت ۷۵۰ متر مربع و دو بخش اداری و سالن مطاله خواهران و اداری و سالن مطالعه برادران با هزینه ۱ میلیارد تومان به بهره­برداری رسید.

مهدی جمالی‌نژاد در حاشیه مراسم بهره­برداری از پروژه‌های منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در سال‌های اخیر دو شهر رهنان و خوراسگان به اصفهان الحاق شده و اکنون مناطق ۱۱ و ۱۵ اصفهان را تشکیل می‌دهند.
وی افزود: با الحاق این دو شهر به اصفهان پروژه‌های خوبی در راستای افزایش سرانه‌های خدماتی در جهت پیشرفت دو منطقه ۱۱ و ۱۵ تعریف و اجرا شده است.
شهردار اصفهان تصریح‌کرد: روز شنبه نیز در دهمین هفته افتتاح پروژه­ها، ۳ طرح عمرانی و فرهنگی در محلات کم برخوردار منطقه ۱۵ شامل محلات گورت، قصر و شهرک مروارید به بهره برداری رسید.
جمالی‌نژاد تاکید‌کرد: مردم متدین و ولایت‌مدار منطقه ۱۵ مشارکت خوبی با شهرداری منطقه دارند.
وی با اشاره به اینکه در طرح هر هفته چندین افتتاح از خانواده شهدای آن منطقه تجلیل می‌شود، گفت: امیدواریم با اجرای این پروژه‌ها سرانه‌های خدماتی از جمله ایجاد بوستان های محلی، زمین های ورزشی، مجموعه­های فرهنگی ، فرهنگسراها و … در محلات محروم منطقه ۱۵ ارتقا یابد.
شهردار اصفهان افزود: در آینده نیز مجموعه‌های فرهنگی برای بانوان این منطقه لحاظ می­شود.
وی با اشاره به اینکه پروژه‌های شهری در دو قالب در محلات اجرا می‌شود، خاطرنشان‌کرد: برخی از پروژه­های از سوی شهرداری اجرا و برخی دیگر به صورت مشارکتی با بخش خصوصی انجام می‌شود.
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه به دنبال جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی هستیم، اظهارکرد: در این راستا برای اولین بار همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری پس از تصویب برجام در کلان شهر اصفهان برگزار می‌شود.
جمالی‌نژاد ادامه‌داد: بر این اساس ۶۴ پروژه در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی تعریف شده است.
وی به نهضت آسفالت معابر اشاره کرد و گفت: نهضت آسفالت معابر امسال با جدیت اجرا شده و اکنون به دلیل سردی هوا این پروژه به کندی پیش می رود البته در ماه پایانی سال دوباره این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود.