به گزارش پایگاه خبری ربیع، یکی ازروش ها که به نظر می رسد همپوشانی موثری در کاهش مصرف برق در نقاط مختلف داشته باشد، یک در میان کردن  چراغ های روشنایی پارک ها ، بزرگراهها و ورودی های شهرها به جز مراکز و نقاط حادثه خیز و پر خطر است البته در این میان طرح های دیگری چون تفاهم نامه همکاری با صنایع ، استفاده از پتانسیل دیزل ژنراتورها ، برگزاری جلسات با کشاورزان و صنایع درراس برنامه های وزارت نیرو قرار دارد؛ اما به کار گیری هر یک از این روش ها عاملی در جهت صرفه جویی برق خواهد بود.

درهمین زمینه در اوایل تیرماه امسال ، نشست مدیریت کاهش پیک بار در شرکت توانیر با حضور همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی،  آرش کردی مدیر عامل شرکت توانیر ، حمید رضا پیرپیران معاون هماهنگی توزیع توانیر و محمد اله داد معاون هماهنگی انتقال توانیر و شرکت های توزیع برگزار شد ودر این نشست  بر مدیریت مصرف برق و برق رسانی مداوم و با کیفیت تاکید شد.

همایون حائری؛ معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به مقوله مدیریت مصرف و شیوه های کاربردی آن تاکید کرد و گفت: عملکرد شرکت توزیع برق اصفهان در این زمینه مطلبو بوده است و ما از تلاش های صورت گرفته دربخش مدیریت مصرف قدر دانی میکنیم . وی همچنین در یک گزارش میدانی ازطرح یک در میان کردن چراغ های روشنی درحاشیه ضلع جنوبی زاینده رود مطلع شد.

صرفه جویی بیش از ۲۰ مگاوات برق در طرح کنترل نور پردازی های شهراصفهان

در ادامه این مراسم  سرپرست شرکت توزیع برق اصفهان شرکت توزیع برق اصفهان با اشاره به اینکه ۸۰ درصد تعهدات مدیریت مصرف در تابستان امسال در بخش روشنایی عملیاتی گردیده است گفت : در کنترل روشنایی معابر،  فضای سبز سطح شهر و نور پردازی ها به میزان در شهر اصفهان صرفه جویی شده است.

علیرضا کشانی گفت : ۶۷ هزار چراغ روشنایی معابر یک در میان شده که  کاهش مصرفی ۱۰ مگاوات در هر ساعت در شب را به همراه داشته است و همچنین با تبدیل ۳۸ هزار لامپ پر مصرف ۱۲۵ وات به ۲۰ وات ال ای دی ۳/۸ مگاوات در هر ساعت در شب صرفه جویی شده است .

وی تصریح کرد : صرفه جویی انرژی با تنظیم فتوسل های نجومی به طوری که با تنظیم آن ربع ساعت در صبح زودتر خاموش شود و ربع ساعت در غروب دیرتر روشن شود سبب شد ۲۵ صدم مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم .

۲ مگاوات در حوزه روشنایی ساختمان های اداری مدیریت مصرف شد 

وی افزود : کاهش روشنایی و نور پردازی اماکن ؛ پارک ها ؛ ارامستانها و مراکز فرهنگی و ورزشی ؛ پل ها ، معابر شهرداری به میزان یک مگاوات کاهش مصرف داشته که در این زمینه شهرداری همکاری تنگاتنگی را داشته است و ما را در این امر مهم یاری کرده است و همچنین  در حوزه روشنایی ساختمان های اداری و محوطه ها به میزان ۲ مگاوات مدیریت مصرف انجام گرفته است

سرپرست شرکت توزیع برق اصفهان گفت :  در زمینه روشنایی سایت ها ، معابر و مراکز نظامی نیز ۲ مگاوات مصرف کاهش یافته است و لوستر فروشی ها و میوه فروش ها نیز  به میزان یک مگاوات  ما را در مدیریت مصرف همراهی کردند .

کشانی؛ به تعهدات و عملکرد توزیع برق اصفهان اشاره کرد و افزود : در حوزه کشاورزی ۲۵ مگاوات ، عمومی و اداری ۲۱ مگاوات ، مولدهای خود تامین ۲۳ مگاوات و در حوزه صنعتی ۷۵ مگاوات مدیریت بار صورت گرفته و به عبارتی شرکت توزیع برق اصفهان ۸۰ درصد تعهدات خود را به انجام رسانده است .