به گزارش پایگاه خبری ربیع، مدیرمالی شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با تصمیمات هوشمندانه مدیریت این شرکت، کارکنان پالایشگاه اصفهان موفق گردیدند تنها در دوره سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۳ همت سود خالص را عاید شرکت نمایند.

صاحب ارجمند با اشاره به اینکه سود دوره سه ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته که میزان ۲.۵ همت بوده، بیش از ۵ برابر گزارش شده است، تصریح کرد: افزایش کرک اسپرد (رابطه قیمت نفت خام و محصولات نفتی) یکی از دلایل این اتفاق ارزشمند بوده است.

وی ادامه داد: البته این مهم منتج به رشد خالص آماری شرکت‌های دیگر پالایشی شده است. اما می‌توان با قاطعیت برنامه ریزی بهینه تولید، سیستم مدیریت خردمندانه و تلاش مضاعف کارکنان شرکت پالایش نفت اصفهان را از دلایل افزایش قابل توجه سود آن به نسبت دیگر شرکت‌های پالایش خصوصی برشمرد.

ارجمند ادامه داد: در این مسیر اهدافی همچون افزایش فرآورده‌های باارزش افزوده بالا و دستیابی به رکوردهای جدید در اهداف مالی و راهبردی شرکت به ثمر نشسته است. همچنین زمینه حرکت رو به رشد و تأمین متوازن ذی نفعان را فراهم کرده است.

در ادامه مدیر کنترل و نظارت بر مبادلات مواد نفتی پالایشگاه اصفهان گفت: در سال ۱۴۰۱ و در پی بازنگری ساختار سازمانی و دستور مدیرعامل شرکت، مبنی بر ایجاد اداره کنترل بر مبادلات مواد نفتی، دقت اندازه گیری فرآورده‌های نفتی و پایش سامانه‌های اندازه گیری افزایش یافت.

حمید کمالی تأکید کرد: به طور حتم این حرکت ارزشمند موجب افزایش مقدار فروش ناشی از دقت اندازه گیری خواهد شد و در نهایت مقادیر فروش در سه ماهه‌های آتی سال جاری نسبت به مدت زمان‌های متناظر ۱۴۰۰ افزایش خواهد داشت.

 سال جاری از منظرتحقق شاخص‌های مالی بسیار پرباراست

رئیس بازاریابی و فروش شرکت پالایش نفت اصفهان طی سخنانی با بیان اینکه پالایشگاه بزرگترین تولید کننده وکیوم باتوم (ته مانده برج خلأ) در کشور است، گفت: تا سال ۱۴۰۰ به دلیل محدودیت در تحویل تانکری تنها به میزان ۱۰۰ تحویل تانکری داشت. اما خوشبختانه با حمایت مدیریت و همت کارکنان این میزان به ۲۰۰ تانکر افزایش یافت.

ابراهیم کاویانی پور در ادامه برنامه ریزی جدید برای فروش و تغییر قیمت گذاری را دلیل افزایش سود این شرکت دانست.

رئیس برنامه ریزی، تحلیل سیستم‌ها و توسعه سامانه‌های شرکت پالایش نفت اصفهان نیز سال ۱۴۰۱ را از منظر تحقق شاخص‌های مالی بسیار پربار پیش بینی کرد و گفت: ان شاالله با مدیریت تحول گرا و تلاش مجدانه کارکنان متعهد و متخصص خود، روند رو به رشد شاخص‌ها تداوم داشته باشد.

سود خوب پالایشگاه اصفهان در سه ماه نخست امسال

احسان رحیمی رئیس برنامه ریزی تولید و اختلاط مواد نفتی نیز گفت: یکی از کارهای ارزنده انجام شده در سطح شرکت ارائه مدل بهینه تولید فرایند و محصولات توسط متخصصان پالایشگاه است، در سه ماه نخست سال جاری به استناد این مدل شاهد افزایش سود آوری ناشی از کاهش محصولات بارزش کمتر و افزایش محصولات کیفی بوده‌ایم.

مصطفی نظری در ادامه ترسیم چشم انداز پتروپالایشی، تحقق سود ۱.۵ میلیارد دلاری و ضریب پیچیدگی بالای ۱۲ در افق ۱۴۰۵ را نشانه‌ای از توانمندی سیستم مدیریت شرکت برشمرد و با روند رو به رشد و متعالی پالایشگاه، آن را کاملاً دست یافتنی دانست.

وی تصریح کرد: با تحقق چشم انداز شرکت، در طلیعه بامداد آن روز، هلدینگ پتروپالایشی شپنا بر فراز قله‌های موفقیت خواهد نشست.

سحر جلالی