به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای داریوش امانی معاون وزیر و رییس این سازمان در نشست خبری سفرهای اربعین که در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، به تبیین اقدامات انجام شده برای سفرهای جاده‌ای اربعین پرداخت.
وی با تاکید بر این‌که دو موضوع اصلی آماده‌سازی مسیرهای منتهی به اربعین و تامین ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از دو سو توسط سازمان در حال پیگیری است، گفت: سازمان تلاش کرده تا مسیرهای جاده‌ای منتهی به پایانه‌های اربعین، ایمن‌سازی، تعریض، اصلاح، هوشمندسازی و تجهیز شود که در این زمینه ارائه خدمات در حال تکمیل است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بالاترین میزان اعتبار در سال گذشته برای زمینه‌سازی سفرهای اربعین به سازمان راهداری اختصاص یافت، در سال گذشته ۱۸۰۰ میلیاردتومان و امسال تاکنون ۲۸۰۰ میلیاردتومان اعتبار برای سفرهای اربعین به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تخصیص یافته است.

امانی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۲ سال گرم پیش‌رو برای سفرهای اربعین اشاره کرد و توضیح داد: در پایانه‌ها تجهیز آنها با نصب سایبان، تونل‌های سرد و سایر موارد انجام شده است و تلاش می‌شود زائران اربعین از طریق تونل‌های سرد منتقل شوند.

وی با یادآوری این‌که بیشترین ترددها و حدود ۹۰ درصد سفرهای اربعین در سال گذشته از طریق مسیرهای جاده‌ای انجام شد، افزود: در سال گذشته نزدیک به ۳۰ درصد حمل و نقل در سفرهای جاده‌ای اربعین با ناوگان حمل و نقل جاده‌ای انجام شد، همچنین سال گذشته بر اساس ارزیابی ستاد اربعین کمتر از یک ساعت زائران معطلی داشتند که تلاش شد تا بهترین خدمات را در اختیار زائران قرار بدهیم.

امانی گفت: در نشست ستاد اربعین در نهاد ریاست جمهوری اعلام کردیم که برای امسال ۵۲۰۰ دستگاه اتوبوس کمبود داریم که تلاش می‌شود کمبود اتوبوس و ناوگان حمل و نقل جاده‌ای از طریق دیگر سازمان‌ها، نهادها و همچنین کشورهای همسایه به شکل استیجاری تامین شود.
امانی تصریح کرد: هم اینک ۷۰۰۰ اتوبوس برای سفرهای اربعین عملیاتی است.