به گزارش پایگاه خبری ربیع، رضا رحیمی یکی از مهم‌ترین پروژه‌های منطقه دو شهر قم را بلوار جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مهم در این منطقه بلوار جمهوری در ۴ و نیم کیلومتر است که از پل ۹ دی تا کمربندی امام علی(ع) را در بر می‌گیرد و فاز نخست به طول یک کیلومتر انجام‌شده و عملیات اجرایی فاز دو نیز آغازشده که در بخشی از این پروژه در پل ۹ دی نیز رمپ و لوپ A و D انجام‌شده است.
شهردار منطقه دو قم خاطرنشان کرد: در این منطقه بلوار جمهوری از نور شرقی تا یادگار امام(ره)به‌صورت روگذر است و در این منطقه ۱۰۰ پلاک برای تملک ویژه احداث بلوار جمهوری داریم ویکی از پروژه‌های مهم به شمار می‌رود که در سال جاری بخشی از تملکات باید انجام و پلاک‌هاخریداری شود.
رحیمی افزود: مشارکت فعال شهروندان نقش مهمی در تصمیم سازی و تملک به‌موقع دارد، در این زمینه غالباً تملکات به‌صورت نقدی است و بخشی از آن به درخواست شهروندان معاوضه با زمین وملک است و سالانه ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان برای تملکات منطقه ۲ قم هزینه می‌شود که رقم قابل‌توجهی از بودجه عمرانی است.
وی ادامه داد: بیشترین بخش یک پروژه تملکات است که کار سختی به شمار می‌رود و وقت و هزینهزیادی را در اجرای پروژه‌ها می‌گیرد اما شهروندان مشارکت خوبی در این بخش دارند.