مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجوی دختر و پسر از دانشگاه‌های سراسر استان در قالب ۹۰ گروه جهادی با هدف محرومیت‌زدایی به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، حسن سلیمانی با بیان اینکه ۷۵ گروه جهادی دانشجویی سال گذشته از استان اصفهان به مناطق محروم اعزام شدند، اظهار داشت: اعزام گروه‌های جهادی دانشجویی از استان اصفهان در سال جدید از نظر تعداد گروه‌ها رشد داشته و ۳ هزار و ۵۰۰ دانشجو در قالب ۹۰ گروه جهادی دانشجویی از دانشگاه‌های سراسر استان از تاریخ ۲۰ تیرماه لغایت پایان شهریورماه به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه تقریباً نیمی از دانشجویان جهادگر را خواهران تشکیل می‌دهند، افزود: به همراه هر یک از گروه‌های جهادی یک روحانی و طلبه به مناطق محروم اعزام می‌شود.

مسئول سازندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان اصفهان بیان کرد: گروه‌های جهادی استان اصفهان در بخش‌های بهداشت و درمان، فرهنگی، علمی و آموزشی، اقتصاد مقاومتی در قالب ترویجی و گفتمانی و مردم یاری در مناطق محروم استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس و سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.

وی گفت: گروه‌های جهادی دانشجویی به واسطه مباحث درسی نمی‌توانند در تمام ایام سال در مناطق محروم حضور یابند اما برخی از گروه‌ها در طول سال در قالب اردوهای یک روزه به سرکشی از روستاهای هدف می‌پردازند.

سلیمانی تصریح کرد: گروه‌های جهادی دانشجویی همواره در عرصه محرومیت‌زدایی پیشگام هستند و به صورت خودجوش فعالیت دارند و هر جا دولت و یا مردم بخواهند، گروه‌های جهادی آماده خدمتگذاری هستند، این جوانان مدیران جوانی هستند که بدون دریافت حقوق‌های نجومی برای خدمتگزاری آماده‌اند.