مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۳۳۰ روستای استان اصفهان با تأمین اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال به صورت سیار آبرسانی می‌شوند.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ،محمد حسین قرائتی با بیان اینکه از تعداد یک ‌هزار و ۳۳۹ روستای دارای سکنه استان اصفهان ۹۴۸ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان قرار دارند که به‌ طور مستقیم از این شرکت برای بحث تأمین آب خود استفاده می‌کنند، اظهار داشت: جمعیت مردم روستاهایی که تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان هستند بیش از ۶۴۵ هزار نفر است.

وی به پروژه‌های عمرانی شهرستان اردستان اشاره کرد و افزود: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال احداث ۳ مجتمع آب رسانی برای تأمین آب آشامیدنی ۳۷ روستای شهرستان با ۳ هزار و ۱۰۰خانوار در حال انجام است که تا پایان سال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید که به این ترتیب از حجم آبرسانی سیار شهرستان کاسته خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان با بیان اینکه طرح آبرسانی به روستای “جنبه” و “ومکان” اردستان شامل احداث مخزن  و خط انتقال با صرف اعتباری بالغ بر  ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد خاطرنشان کرد: با افتتاح این طرح ۲۳۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۱۰۶ روستای شهرستان اردستان تحت پوشش شبکه آبفار قرار دارند، تصریح کرد: در این زمینه بعد از اصفهان بیشترین تعداد روستای تحت پوشش آبفار در اردستان قرار دارد و با توجه به شرایط فعلی و محدودیت منابع آب ۸۰ روستای این شهرستان آبرسانی سیار می شوند.