به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از سنندج، آزاد حکمت صبح امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان اظهار کرد: رسانه جایگاه بالایی دارد بطوریکه می‌تواند توانمندی‌های سازمان را به جامعه برساند و پل ارتباطی بین مردم و مسوولان باشد.

وی با اشاره به اینکه مسوولان ادارات از طریق رسانه از مطالبات مردمی آگاه خواهند شد، بیان کرد: این مهم بیانگر جایگاه ارزشمند رسانه در جامعه است که صاحب فکر و اندیشه بوده لذا تلاش ما برقراری ارتباط مناسب با اصحاب رسانه است.

وی عنوان کرد: از موارد فرهنگی که نیاز به نهادینه شدن دارد تمرین برقراری ارتباط موثر با رسانه‌هاست و باید پذیرش خود را در برابر نقدها بالا ببریم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان بیان کرد: نقدهایی که از سوی رسانه‌ها به ما شده را پذیرا بودیم و هیچگونه جوابیه‌ای تاکنون برای انتقادات رسانه‌ها نداشتیم و به نظرات و نوشته‌های آنها احترام گذاشته‌ایم.

حکمت به عملکرد مخابرات استان پرداخت و یادآور شد: علیرغم کمبود منابع مالی و مشکلات اقتصادی خدمت‌رسانی به مردم را همچنان در اولویت کاری قرار داده‌ایم.

وی افزود: در حوزه تلفن ثابت که از قدیمی‌ترین سرویس‌های مخابراتی است، برای توسعه و روزآمد کردن آن اقداماتی انجام داده‌ایم و هم‌اکنون در نقاط شهری هیچگونه مشکلی برای واگذاری تلفن ثابت نداریم.

وی بیان کرد: استراتژی سازمان مخابرات توسعه شبکه با فیبرنوری است و در هر نقطه‌ای که تلفن ثابت را بخواهیم توسعه دهیم با پیشرفته‌ترین تکنولوژی دنیا یعنی FTTH انجام می‌گیرد و کردستان نیز از استان‌های پیشرو در استفاده از این تکنولوژی است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان اعلام کرد: مزیت اصلی فیبر نوری ظرفیت نامحدود است که به صورت همزمان دو و نیم میلیون مکالمه در آن قابل انتقال است.

حکمت توسعه اینترنت را عامل گسترش شبکه‌های اجتماعی و گردش اطلاعات دانست و گفت: گرچه می‌تواند معایبی داشته باشد اما این مهم مزایایی نیز دارد که می‌تواند اثرگذار باشد.

وی به فعالیت‌های حوزه موبایل پرداخت و اضافه کرد: در حال توسعه فورجی هستیم و هم‌اکنون در ۳۰ شهر کردستان نسل سه و چهار فعال است و در حدود ۱۹ روستا تری‌جی و فورجی نیز فعال شده است.

وی از دغدغه‌های استان را سیستم wll دانست و تصریح کرد: تمامی سیستم‌ها روی همراه اول برگردان شده و نقاط ضعف قبل برداشته شد و ۳۱۲ سایت در مناطق روستایی با کمترین زمان به صورت همزمان برگردان شد که از مزایای آن ساپورت دیتا است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان اظهار کرد: در سفر وزیر ارتباطات به کردستان ۱۲ سایت wll به تری‌جی برگردان شد و این اقدام در فاصله یک هفته انجام گرفت.

حکمت به اقدامات توسعه و افزایش کیفیت حوزه دیتا پرداخت و گفت: چهار کافوی مسی برگردان شده و این هم اقدامی چشمگیر در حوزه دیتا به شمار می‌رود و اکنون ۲۱۳ کافوی نوری نصب و راه‌اندازی شده است.

وی به Adsl منصوبه پرداخت و گفت: سه و نیم برابر تجهیزات منصوبه Adsl در استان کردستان افزایش یافته است و در مناطق روستایی نیز ۴۸۰ روستا از اینترنت پرسرعت مخابرات بهره‌مند هستند.

وی اعلام کرد: تا دو هفته آینده اقدامات گسترده‌تری در استان انجام خواهد شد که در آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد.
انتهای پیام/