به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی و تبلیغات لشکر مقدس امام حسین(ع) در آستانه عید غدیر خم و عید قربان رزمندگان لشکر ۱۴ امام حسین(ع) اقلام خوراکی، معیشتی و فرهنگی در روستاهای محروم منطقه جنوب شرق توزیع کردند.

سرهنگ پاسدار محمد هاشمی‌پور فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین(ع) درباره این اقدامات اظهار داشت: لشکر امام حسین(ع) در مدت استقرار در منطقه جنوب شرق شناسنامه‌ای از محرومین منطقه تهیه کرده و در این راستا محرومان و مستضعفان منطقه شناسایی شده که کمک‌های مردمی و سازمانی به آن‌ها تخصیص داده می‎‌شود.

وی افزود: در مدت مأموریت لشکر در منطقه عملیاتی جنوب شرق، رزمندگان این یگان یک مدرسه احداث کردند و ۵ مدرسه نیز توسط آن‌ها بازسازی شد. همچنین ۲ منزل مسکونی احداث و ۴ منزل نیز بازسازی و تعمیر شده است.

فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین (ع) تصریح کرد: در راستای محرومیت‌زدایی در منطقه جنوب شرق ۲ کانتینر پوشاک و بیش از ۲ هزار بسته غذایی میان مردم منطقه توزیع شده است که اکثر کمک‌ها توسط رزمندگان لشکر امام حسین(ع) از خیران اصفهانی جمع‌آوری شده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، هنری و برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در میان کودکان منطقه و غیره از اقدامات این نهاد مقدس در منطقه عملیاتی جنوب شرق کشور است.

هاشمی‌پور عنوان کرد: دشمنان و معاندین نظام بدانند با شهادت فرزندان این انقلاب پایه‌های آن تنومندتر و عزم ما در جهت اعتلای اهداف نظام جدی‌تر شده است.