به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، غلامعباس بهرامی نیا مدیرکل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین‌آلات و مدیریت بحران این سازمان در جلسه بررسی روند تردد و جابجایی زائران اربعین حسینی که با حضور وزیر راه و شهرسازی در سالن جلسات پایانه مرزی چذابه برگزار شد، اظهار کرد: تا ساعت ۱۲ شب روز دوشنبه مورخ ۶ شهریور ماه سال‌جاری، مجموع خروج از مرزهای شش گانه، یک میلیون و ۸۷۰ هزار زائر بود که ۱۴ درصد افزایش و همچنین ورود به مرزها ۳۶۳ هزار زائر بود که ۲۶ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: در مجموع خروج از مرزهای شش‌گانه در روز ۳۸۰ هزار نفر بوده که پیش‌بینی می‌شود اوج خروج در روز پنجشنبه ۹ شهریورماه باشد. بهرامی نیا با اشاره به مجموع ورودی‌ها از مرزهای شش‌گانه اربعین‌حسینی گفت: در روز دوشنبه ۶ شهریور ماه ۸۵ هزار زائر از طریق پایانه‌های مرزی وارد کشور شدند.
وی افزود: وضعیت انباشت زائران در عراق تا ساعت ۱۲ شب روز دوشنبه ۶ شهریورماه یک میلیون و ۴۰۰ هزار ایرانی و ۳۹ هزار اتباع خارجی بوده است.
مدیر کل دفتر امور عملیات راهداری، ماشین آلات و مدیریت بحران سازمان بیان کرد: از ابتدای ۲۷ مردادماه تا روز دوشنبه ۶ شهریورماه سال‌جاری در مجموع ۴۵۲ هزار نفر از طریق حمل و نقل عمومی تردد کردند که این تعداد یک چهارم کل تردد زائران از این طریق بود.
بهرامی نیا بیان کرد: وضعیت انباشت تعداد خودروهای شخصی در مرز مهران روز گذشته ۱۰۶ هزار خودرو بوده است.