مدیر‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به اینکه ایران و چین دارای سابقه ارتباطات دیرینه با یکدیگر بوده‌اند، گفت: گردشگری میان اصفهان و استان گوانگجوی چین توسعه یابد.

 

مدیر‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به اینکه ایران و چین دارای سابقه ارتباطات دیرینه با یکدیگر بوده‌اند، گفت: گردشگری میان اصفهان و استان گوانگجوی چین توسعه یابد.
به گزارش خبرآنلاین، به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان، فریدون اللهیاری در دیدار با مدیر گردشگری و هتلداران استان گوانجوی چین اظهار داشت: ایران و چین دارای سابقه ارتباطات دیرینه با یکدیگر بوده‌اند، به گونه‌ای که به واسطه جاده ابریشم روابط فرهنگی و اقتصادی ایران و چین از چند هزار سال پیش تا‌کنون وجود داشته است.
وی به تعدد حضور هیئت‌های چینی در اصفهان در چند ماه اخیر اشاره کرد و افزود: همگی ما معتقد هستیم گردشگری میان ایران و چین به ویژه اصفهان و چین و استان گوانجوی چین باید بر پایه ارتباط دیرینه فرهنگی ایران و چین افزایش یابد و حضور هیئت‌های چینی در اصفهان نشان‌دهنده علایق مشترک میان ۲ کشور است.
مدیر‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به شاخصه‌های تاریخی و طبیعی استان اصفهان بیان کرد: وجود بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی در استان اصفهان به ویژه در امتداد مسیر جاده ابریشم در ایران، وجود بیش از ۴ اثر تاریخی ثبت جهانی، ۲ اثر میراث معنوی که به ثبت جهانی رسیده است، در کنار ثبت ملی یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و در عین حال وجود اقلیم متنوع طبیعی اصفهان را به عنوان یک مقصد مطلوب گردشگری به جهانیان معرفی می‌کند.
وی تصریح کرد: امیدوار هستم سفر دست‌اندر‌کاران گردشگری استان گوانجوی چین به اصفهان نقطه آغازی بر توسعه گردشگری اصفهان و استان گوانجوی چین باشد.
نشست مشترک هیئت گردشگری استان گوانجوی چین و فعالان عرصه گردشگری استان با همت اداره‌کل میراث فرهنگی استان اصفهان و مجمع گردشگری استان و با حضور هتلداران و مسئولین دفاتر خدمات مسافرتی استان به مدت یک روز در اصفهان برگزار شد.