به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، نتایج نظرسنجی جدید «گالوپ» حاکی از آن است که ۵۲ درصد از مردم آمریکا خواستار استیضاح و برکناری «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هستند.

بنا به گزارش پایگاه خبری «هیل»، نتایج این نظرسنجی که روز گذشته (چهارشنبه) منتشر شد، نمایانگر افزایش هفت درصدی حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ در مقایسه با نظرسنجی ماه ژوئیه گالوپ در  خصوص این موضوع است.

نظرسنجی جدید گالوپ نشان می‌دهد که ۴۶ درصد از شرکت‌کنندگان، اصرار داشتند که ترامپ نباید استیضاح و برکنار شود.

طبق این گزارش، حمایت از استیضاح ترامپ در میان دموکرات‌ها همچنان چشمگیر است و ۸۹ درصد از آنها حامی آغاز این فرایند هستند و این در حالی است که ۵۵ درصد از طرفداران احزاب مستقل نیز نظر مشابهی دارند ولی تنها ۶ درصد از جمهوری‌خواهان از استیضاح و برکناری ترامپ حمایت کردند که یک درصد کمتر از نظرسنجی ماه ژوئن است.

نظرسنجی گالوپ همچنین افزایش محبوبیت کنگره در نزد مردم آمریکا در ماه گذشته را نشان داد در حالیکه ۲۵ درصد از بزرگسالان آمریکا گفتند که از عملکرد کنگره رضایت دارند که در مقایسه با محبوبیت ۱۸ درصدی کنگره در ماه سپتامبر و قبل از آنکه «نانسی پلوسی» رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا، آغاز فرایند استیضاح ترامپ را اعلام کند، افزایش داشته است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که میزان محبوبیت کنگره در میان طرفداران حزب دموکرات با افزایش چشمگیری در مقایسه با یک ماه قبل روبرو بوده است به طوریکه ۳۴ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که از عملکرد کنگره رضایت دارند و این در حالی است که این رقم در ماه گذشته ۱۹ درصد بود.

این نظرسنجی همچنین افزایش ۶ درصدی محبوبیت کنگره در میان طرفداران احزاب مستقل را نشان داد و این در حالی است که میزان محبوبیت کنگره آمریکا در بین طرفداران جمهوری‌خواه بدون تغییر و همان ۱۷ درصد باقی ماند.

طبق این گزارش، میزان محبوبیت ترامپ در میان مردم آمریکا تقریباً ثابت بود به طوریکه ۳۹ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، عملکرد ترامپ را تأیید کردند و این در حالی است که میزان محبوبیت وی در ماه سپتامبر در میان مردم آمریکا، ۴۰ درصد بود.

جدیدترین نظرسنجی گالوپ در میان یکهزار و ۵۲۶ فرد بزرگسال آمریکایی و از طریق گفت‌وگوی تلفنی و در بازه اول تا ۱۳ اکتبر (۹ تا ۲۱ مهرماه) با حاشیه خطا ۳ درصد انجام گرفته است. شرکت‌کنندگان از ۵۰ ایالت آمریکا و واشنگتن دی سی بودند.

افشای فشار ترامپ به «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور جدید اوکراین برای پیشبرد پرونده قضایی علیه بایدن‌ها، به آغاز رسمی تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا منجر شده است.

محتوای مکالمات تلفنی فاش شده رئیس‌جمهور آمریکا با همتای اوکراینی‌اش حکایت از آن دارد که ترامپ از زلنسکی خواسته بود تا درباره فعالیت اقتصادی «جو بایدن» رقیب دموکرات انتخاباتی‌اش و پسر وی «هانتر بایدن» که از اعضای هیأت مدیره یک شرکت در اوکراین بوده، تحقیق کند و از این طریق به ارتقا جایگاه ترامپ در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ کمک کند.

با اینحال ترامپ، ارتکاب هرگونه اشتباه را انکار کرده و گفته که در این فرایند غیرقانونی مشارکت و همکاری نخواهد کرد.

انتهای پیام/