به گزارش پایگاه خبری ربیع، ناصر اکبری افزود: حدود ۱۵ درصد آب شرب مشترکین در سطح استان از طریق منابع زیرزمینی تامین می شود و ۸۵ درصد دیگر بوسیله تنها سامانه آبرسانی اصفهان بزرگ تامین می شود.

وی ادامه داد : میزان املاح موجود در منابع زیرزمینی در سطح استان متفاوت است بنابراین طعم و مزه آب هم با توجه به املاح موجود در آب کمی تغییر می کند اما در این آنچه مسلم است  سلامت و بهداشت آب شرب در سطح  استان مورد تایید  مراکز ذی صلاح می باشد

اکبری  با بیان اینکه خط قرمز شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان کیفیت آب است عنوان کرد:همه روزه در

فاصله زمانی کم و با دقت بسیار زیاد قبل از اینکه آب در شبکه میان مردم توزیع شود   توسط کارکنان واحد کیفی شرکت آب وفاضلاب مورد بررسی و نظارت   دقیق قرار می گیرد تا از ورود هر گونه آلودگی به شبکه توزیع جلوگیری شود وبه بهترین نحو ممکن گند زذایی می گردد

معاون بهره برداری شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به نظارت شبکه بهداشت بر کیفیت آب شرب استان گفت:بصورت مستمر مسئولان در مرکز بهداشت محیط استان با آزمایش های گوناگون کیفیت آب شرب را مورد بررسی قرار می دهند و پس از تایید ، آب در مدار بهره برداری قرار می گیرد

اکبری به نقل از   مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان مبنی بر تغییر مزه آب گفت: تغییر مزه به دلیل تغییر EC و سختی آب با توجه به اضافه شدن منابع زیرزمینی  به آب طرح اصفهان بزرگ  است، ضمن اینکه باید توجه داشت ذائقه شهروندان به آب طرح عادت کرده است. این در حالیست که هم اکنون  کیفیت آب اصفهان به لحاظ بهداشت و سلامت مورد تایید مرکز بهداشت اصفهان است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر علی رغم وجود آب کافی پشت سد زاینده رود امکان آبرسانی به شهر اصفهان به اندازه کافی وجود ندارد، ادامه داد: به همین دلیل و ناکافی بودن تامین آب از تصفیه خانه بابا شیخ علی بخشی از آب مصرفی اصفهان از محل چاه‌های تامین می‌شود.

اکبری با اشاره به اظهارات حسین صفاری مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان مبنی براینکه کیفیت و سلامت آب هر چاهی که قرار است وارد مدار آبرسانی شهر اصفهان شود توسط مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تایید می‌رسد، افزود: آب تمام چاه‌هایی که وارد مدار آبرسانی به اصفهان می‌شود کلر زنی شده و از نظر بهداشتی سالم است. و عاری از هرگونه آلودگی میکروبی می باشد.

لازم به یادآوری است در گفتگویی که در دوم مرداد ماه سال جاری حسین صفاری مدیر بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان با خبر گزاری ایمنا داشته است علاوه بر تایید کیفیت و سلامت آب شرب اعلام کرد: ابتلا به بیماری‌ها ناشی از تغییر کیفیت آب شرب اصفهان را به شدت تکذیب می کنیم چرا که سلامت آب شرب اصفهان تضمین شده است آب شرب از نظر بهداشتی سالم است. و عاری از هرگونه آلودگی میکروبی می باشد.