به گزارش پایگاه خبری ربیع،تیم السی، مدیر بخش بازاریابی محصولات ال‌جی الکترونیکس ایالات‌متحده می‌گوید: “به عنوان یکی از نوآوران پیشرو در صنعت تلویزیون، شرکت ال‌جی خوشحال است که فناوری ThinQ و پردازنده آلفا ۹ خود را برای ارایه یک تجربه بصری فوق‌العاده معرفی نماید.” “ال‌جی متعهد به ارایه فناوری پیشرفته‌ای است که سبک زندگی کاربران را ارتقا داده و آسایشی بی‌نظیر را برای آن‌ها فراهم می‌کند. در سال ۲۰۱۸ حتی بهترین تلویزیون‌های ما تا به امروز نیز بهتر می‌شوند.” مولفه ThinQ در تلویزیون‌ها از فناوری یادگیری عمیق ال‌جی استفاده می‌کند و صریحا DeepThinQ نامیده می‌شود و برای فعال‌سازی صوتی کنترل هوشمند و ارتباطات مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران با کنترل از راه دور تلویزیون گفتگو خواهند کرد و دستوراتی نظیر “جستجوی ترک‌های صوتی برای یک فیلم خاص” یا “خاموش کردن تلویزیون پس از اتمام نمایش فیلم” را صادر می‌کنند.

تلویزیون به خودی خود می‌تواند به عنوان یک هاب خانگی هوشمند عمل نماید و به کاربران امکان می‌دهد تا کنترل چراغ‌ها و سایر دستگاه‌ها را در دست گیرند. در برخی کشورها حتی کاربران می‌توانند به گوگل‌اسیستنت نیز دسترسی داشته باشند و از گزینه‌های بیش‌تری بهره‌مند شوند.

پردازنده آلفا ۹ که در تلویزیون‌های اولد مورد استفاده واقع شده، فرآیندی ۴ مرحله‌ای برای کاهش نویز است که در مقایسه با تکنیک‌های معمول، قدمتی ۲ برابری دارد و در نتیجه به شکل مضاعف منجر به کاهش نویز می‌شود. در نتیجه تصاویر با مولفه‌های انحرافی واضح‌تر شده و کیفیت رنگ‌ها نیز بهبود پیدا خواهد کرد. همچنین این فرآیند از محتوای تولید شده با نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه نیز پشتیبانی می‌کند.

همچنین تلویزیون‌های سوپر اولترا اچ‌دی ال‌جی مجهز به قابلیت آرایه کامل تنظیم روشنایی محلی (FLAD) است. اگر از نام این قابلیت مشخص نیست، ویژگی مذکور مناطقی با روشنایی عمیق‌تر را نمایش می‌دهد و این به معنای نمایش عمیق‌تر رنگ مشکی خواهد بود. ترکیب فناوری نانوسل با پردازنده آلفا ۷ نیز بایستی به ارایه رندر تصویری پیشرفته، بهبود جزئیات سایه‌ها و دقت رنگ‌ها از زوایای دید گسترده کمک شایانی نماید.

نهایتا ویژگی سینمای ۴K HDR نیز در کلیه تلویزیون‌های این سری ارایه می‌شود که صرف‌نظر از فرمت، یک تجربه سینمایی واقعی را در خانه‌ها عرضه می‌کند. این در حالیست که تلویزیون‌های حال حاضر ال‌جی از فرمت‌های HDR موجود نظیر دالبی ویژن، HDR10 و HLG پشتیبانی می‌نماید. قابلیت مذکور ویژگی HDR پیشرفته Technicolor را به تلویزیون‌ها خواهد آورد. مطابق اظهارات کمپانی، پردازش تصاویر HDR توسط دستگاه به صورت فریم به فریم انجام می‌شود. به طور طبیعی کمپانی ال‌جی در غرفه خود در نمایشگاه CES از کلیه این مدل تلویزیون‌ها رونمایی خواهد کرد. این رویداد هفته آینده در شهر لاس‌وگاس برگزار می‌شود.