به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از گچساران، سید غلامحسین افتخاری ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس جدید مخابرات شهرستان گچساران که با حضور معاون فرماندار و دیگر روسای ادارات در سالن کنفرانس فرمانداری گچساران برگزار شد، اظهار کرد: شرکت مخابرات کهگیلویه وبویراحمد طی سنوات گذشته  از سال ۸۸ به بعد توانسته است با همت مسوولان قدم‌های موثری بردارد.

 وی با بیان اینکه در شرایطی فعلی تمامی روستاهای استان دارای خط ارتباطی هستند، افزود: تمامی شهرستان‌ها در کهگیلویه وبویراحمد از اینترنت پرسرعت بهره می‌برند.

مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد  با بیان اینکه قبل از سال ۹۲ تنها یک مسیر فیبر نوری از یاسوج به سمت گچسارانایجاد شده بود، گفت: در حال حاضر ۲مسیر فیبر نوری ایجاد شده که  یکی از سمت یاسوج – بابامیدان به گچساران و دیگری از سمت سپیدار- دهدشت به گچساران است.

 افتخاری با اشاره به بارندگی‌های سیل آسا اخیر در استان کهگیلویه وبویراحمد عنوان کرد: خوشبختانه در این بارندگی‌های کمترین خسارت به زیرساخت‌های مخابرات وارد شد.

 این مسوول با بیان اینکه هم‌اکنون ارتباطات جایگاهی خاصی در بین مردم پیدا کرده است، ابراز کرد: در عصر ارتباطات از طریق اینترنت می‌توان بسیاری از کارهای اداری و مکاتبات را انجام داد.

مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: هم‌اکنون مخابرات کهگیلویه وبویراحمد بیش از ۱۵۷ هزار مشترک تلفن ثابت دارد که ضریب نفوذی آن خوب نیست چرا که بسیاری از مشترکان از تلفن همراه استفاده می‌کنند.

 افتخاری  با بیان اینکه  استان کهگیلویه وبویراحمد دارای ۸۹۰ هزار مشترک تلفن همراه است، اذعان کرد:  در حال حاضر  ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان را ۱۱۲.۸۷ درصد است

این مسوول با بیان اینکه در سال گذشته ۴۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد به شبکه اینترنت پرسرعت  متصل شدند، گفت: در سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد ریال در بخش زیرساخت های مخابراتی هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک هزار و ۶۹۱ روستای این استان به انواع ارتباطات مخابراتی مجهز شده اند و یک هزار و ۷۰۵کیلومتر فیبرنوری در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ایجاد شده است.

 افتخاری خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه وبویراحمد بعد از استان‌های تهران و خوزستان  در مصرف اینترنت رتبه سوم کشور را دارد.

در این آیین از زحمات فریدون کرمی تقدیر و آرش احمدی به عنوان رئیس جدید مخابرات منصوب شد.

 انتهای پیام/۸۲۰۳۱