به گزارش پایگاه خبری ربیع، پس از یک ماه از برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۱ انتظار ها به سر آمد و از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور اسامی نفرات برتر در پنج زیر گروه آزمایشی  علوم ریاضی،  علوم تجربی،  علوم انسانی،  هنر و زبان را اعلام کرد.

اعلام نتایج آزمون سراسری ۱۴۰۱ هم به‌زودی روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org بارگذاری شده و داوطلبان  آزمون سراسری دوره کارشناسی  سال ۱۴۰۱ می‌توانند بعد از تکمیل روند بارگذاری و اعلام قبلی نتایج آزمون را مشاهده کنند.

اسامی نفرات برتر کنکور به شرح زیر است:

گروه زبان‌های خارجی

کیارش علیزاده از تبریز ،امیرحسین کیوانی از مشهد، علیرضا ملک حسینی از اراک، نوید یونسی ملردی از تهران، سیدعلیرضا سیدشاکری از تهران

گروه هنر

کیاناز شاطریان از اصفهان ،شایا قنادان زاده از تهران، صبا سلطانی از تهران ،ملیکا هادی نیا از تهران، علیرضا فصیحی نژاد از تهران

گروه علوم انسانی

محمد بهرامی از کرمانشاه، مائده ملکی از تبریز ،سیده مهرناز سیدی از مشهد، امیرمهدی تبار از تهران ،پرهام سنکیان از مشهد، احسان کلاته عربی از مشهد، حدیث گرجی از تهران ،سوگند بیگلری از تهران، مطهره قربانعلی از اراک ،علیرضا نصیری از شمیرانات

 

گروه علوم ریاضی و فنی

سیدحسین سیدمهدی جاسبی از تهران ،امیرپارسا بهرامی از تهران ،علیرضا ملک حسینی از اراک، امیرهمایون شریفی زاده از گرگان ،پوریا غفوری از یزد ،امیرماهان معصومی از اصفهان ،محمدپارسا قادر احمدی از تهران ،آرمین خسروی از تهران، شایان بقائی نژاد از مشهد، سبحان لطفی از نیشابور

 

گروه علوم تجربی

فرناز حسن زاده از کهگیلویه و بویر، احمد علیرضا دهقانی تفتی از یزد ،سبا رضایی بروجنی از بروجن ،محمدطه رنجی از ارومیه ،نگار هاشم زاده از تبریز، ارشیا انتظاری ابوخیلی از تهران

همچنین جمالی، معاون فنی و آماری سازمان سنجش و آموزش کشور دیروز در نشست خبری اعلام نتایج آزمون سراسری با اشاره به اینکه در آزمون امسال یک میلیون و ۷۶ هزار نفر داوطلب داریم،  اظهار کرد: برای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر کارت صادر شد،  ۶۴ درصد خانم‌ها و ۳۶ درصد آقایان بودند و بیشترین تعداد شرکت‌کننده در علوم تجربی بود.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۳۰۰هزار نفر در جلسه آزمون حاضر بودند و غایب حدود ۱۲ درصد بود و خانم‌ها ۸۸.۳ و  آقایان ۷۸ درصد در جلسه آزمون حاضر شدند.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش تصریح کرد: از یک و میلیون و ۳۰۶ هزار شرکت‌کننده،  یک میلیون و ۱۵۷ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های با آزمون شدند.

جمالی بیان کرد: اعلام نتایج تا آخر امشب روی سایت است و دفترچه انتخاب رشته  جمعه چهاردهم مرداد روی سایت قابل مشاهده خواهد بود؛  زمان فعال شدن انتخاب رشته  مجازی از روز پنجشنبه سیزدهم مرداد است.

وی افزود: زمان انتخاب رشته داوطلبان‌  در کنکور از روز دوشنبه ۱۷ مرداد است و تا روز شنبه ۲۲ مرداد فعال است و زمان ثبت‌نام و انتخاب رشته محل داوطلبان  برای رشته‌های سوابق تحصیلی از ۱۸ مرداد آغاز و تا ۲۴ مرداد ادامه دارد.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش ادامه داد: انتشار ویژه‌نامه انتخاب رشته شامل انواع اطلاعات مورد نیاز در کارنامه و چگونگی انتخاب رشته روز پنجشنبه روی سایت سازمان قرار دارد.

جمالی اظهار کرد: اواخر مرداد ماه، نتایج انتخاب رشته نتایج چند برابر رشته‌های بورسیه و شرایط خاص مانند فرهنگیان و… اعلام می شود و از اول شهریور مصاحبه و آزمون عملی صورت می‌گیرد.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش گفت: اعلام نتایج نهایی در هفته آخر شهریور خواهد بود و و رشته‌های دانشگاه آزاد  به جز گروه پزشکی از هفته آینده از طریق سایت دانشگاه آزاد اطلاع‌رسانی می‌شود.

زهرا رحیمی