سلیمی با بیان اینکه هر دولتی دارای نقاط قوت و ضعف است، گفت: بحث بهداشت و درمان و دیپلماسی نقاط قوت دولت یازدهم بود ولی در امر اشتغال و تولید به‌صورت شایسته عمل‌نکرده است.به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ، نماینده مردم سمیرم در مجلس دهم، در تشریح نقاط قوت و ضعف دولت یازدهم در هفته دولت اظهار کرد: هر دولتی دارای نقاط قوت و ضعفی است که نقاط  قوت باید تقویت و ضعف‌ها رفع شود.

اصغر سلیمی بابیان اینکه نقطه قوت دولت بر اساس رضایت مردم سنجیده می‌شود، گفت: بحث بهداشت و درمان و اجرای عالی تحول سلامت از نقاط قوت دولت یازدهم است که رضایت مردم در این زمینه جلب شده است.

سلیمی ادامه داد: در حوزه دیپلماسی هم دولت یازدهم به موفقیت‌های خوبی دست‌یافت، مذاکره با شش ابرقدرت جهان کار ساده و راحتی نبود، پیشرفتی که در این مباحث دیپلماسی در این سه سال حاصل‌شده است، امری قابل‌توجه بوده که جز نقاط قوت دولت به شمار می‌آید.

وی تأکید کرد: البته اگر کاستی‌ها و بدعهدی‌ها در زمینه توافقات هسته‌ای و دیپلماسی رخ‌داده، نافی تلاش‌های دولتمردان نیست بلکه از بدعهدی دشمنان کشورمان و نظام اسلامی است.

سلیمی خاطرنشان کرد: کنترل تورم توسط دولت یازدهم در سال اخیر، از  دیگر نقاط قوت است، البته امیدواریم این کنترل تورم بیش‌ازپیش باشد و مردم در سفره‌های خودکنترل  و افت تورم را احساس کنند.

وی ابراز کرد: تعطیلی کارخانه‌ها  و بحث بیکاری کارگران از جمله موضوعاتی است که می‌توان بخشی از آن را به دولت ربط داد، نداشتن نوآوری در بخش صنعت از دیگر نقاط ضعف دولت یازدهم بوده است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس دهم تأکید کرد: دولت یازدهم متأسفانه در بحث کشاورزی نوین  و مدیریت آب با توجه به بحران کمبود آب موفقیت قابل قبولی نداشته است.

نماینده سمیرم در مجلس دهم ادامه داد: در بحث علمی  هم روند به شکل کاهشی بوده است  ولی ضعف دولت تنها بخشی از دلایل آن است،چه‌بسا کاهش تعداد دانشجو  و مدرک‌گرایی خانواده‌ها و پذیرش دانشجو توسط دانشگاه بدون کنکور از دیگر عوامل آن است.

دکتر سلیمی اذعان کرد: بحث اشتغال یک موضوع اساسی و جدی است و به‌نوعی مطالبه مردمی تبدیل‌شده است که دولتمردان باید تدبیری جدی داشته باشند، اغلب افراد خواهان کار دولتی هستند و از طرفی دیگر ما تأکید بر کوچک‌سازی دولت هستیم.

به گفته وی، دولت باید به سمت ارائه تسهیلات کارگاه‌های زودبازده و کوچک و تشویق جوانان برای تولید برود، بنابراین شاید یکی از نقاط ضعف دولت یازدهم این است که می‌توانست در بحث اشتغال بهتر عمل کند.